В українців забирають квартири через комунальні борги: названо мінімальну суму

Автор: Леся Ловіцька

В українців, які накопичили борги за комунальні послуги, забирають квартири. Ця практика діяла й до повномасштабної війни, але зараз у процедурі є деякі зміни.

В українців забирають квартири через комунальні борги: названо мінімальну суму  - today.ua

Про це повідомив адвокат судової практики ЮКК "Де-Юре" Владислав Мартинчук. За словами аналітика, відчужити житло у власника, який не платить комуналку, можна лише в межах відкритого виконавчого провадження або у порядку звернення стягнення на предмет іпотеки.

За словами юриста, така можливість прописана в іпотечному договорі, як і порядок стягнення, зокрема мінімальні строк прострочення та розмір, що дають таке право.

Що стосується відкриття виконавчого провадження, борг має бути встановлено виконавчим документом. Це може бути постанова про притягнення до адміністративної відповідальності, виконавчий лист на виконання судового рішення або виконавчий напис нотаріуса.

Популярні зараз

В Україні незабаром зростуть ціни на автомобілі

В Україні запроваджують кардинально нові правила видачі та продовження лікарняних

В Україні тариф на воду для побутових споживачів перевищив 100 гривень

В Україні очікується гострий дефіцит овочів через аномальну спеку: “Це катастрофа“

Звернення на майно боржника проводиться після того, як буде встановлено, що у нього дійсно немає коштів для сплати комунальних чи інших послуг. Якщо квартира – це єдине житло боржника, то її можуть продати через торги лише якщо сума до стягнення складає не менше 20 розмірів мінімальної зарплати. Зараз це 160 тис. грн.

В українців забирають квартири через комунальні борги: названо мінімальну суму

Нагадаємо, що українці з низькими доходами можуть претендувати на адресну субсидію. Послуга стала особливо актуальною після підвищення тарифів на світло – до 4,32 грн/кВт-год. Грошову допомогу на сплату комуналки надають одному з членів домогосподарства.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Важливий момент: субсидії не можуть одночасно призначати за місцем реєстрації та фактичним місцем проживання.

Нагадаємо, що субсидію для компенсації подорожчання електроенергії дадуть навіть тим українцям, які накопичили комунальні борги. Але є одна умова, яку слід виконати.