В Україні під час воєнного стану зазнали змін правила оплати комунальних послуг. Зокрема це стосується території з активними бойовими діями та тимчасово окупованих.
Про це повідомили у пресцентрі Держслужби з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів.
Зазначено, що відповідно до урядової постанови №206, в умовах воєнного стану в Україні для населення у регіонах, де йдуть бої, або якщо нерухоме майно громадянин було пошкоджено внаслідок воєнних дій, заборонено:
- нарахування плати за ЖКП з дати початку до дати завершення тимчасової окупації територій та стягнення заборгованості за комуналку, яка сформувалася після 24 лютого 2022 року у період окупації;
- припинення/зупинення надання ЖКП у разі їх оплати не в повному обсязі послуги або повної несплати;
- нарахування та стягнення неустойки (пені, штрафів), річних процентів, інфляційних нарахувань на заборгованість, утворену за неповне та/або несвоєчасне внесення плати за ЖКП;
- стягнення заборгованості за ЖКП, яка сформувалася після 24.02.22 до дати припинення воєнних дій, зокрема для осіб, які виїхали та поінформували про це постачальника послуг.
Наголошено, що у разі порушення прав у галузі надання житлово-комунальних послуг, потрібно звертатися до територіального органу Держпродспоживслужби за місцем проживання.
Популярні зараз
В Україні критично низький рівень народжуваності, - Жолнович
У Мережі показали інтер'єр концепту позашляховика Kraz Chumak
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Комуналка подорожчала
В Україні збільшилися тарифи на комунальні послуги – загалом на 13%. Проаналізовано період з травня 2023 року до травня 2024 року. Найбільше подорожчала електроенергія - одразу на 69,7%.
У Держстаті уточнили, що вартість управління багатоквартирними будинками зросла на 4,9%, утримання та ремонт житла – на 3,5%, а прибирання сміття – на 2%.
Нагадаємо, що українці втрачають квартири через комунальні борги.
Раніше повідомлялося про те, що тариф на електроенергію можна знизити вдвічі та сплачувати за кожну кіловат-годину 2,16 грн.