Справа за малим: Україна може отримати $900 млн від МВФ

Автор: Леся Ловіцька

Міжнародний валютний фонд готовий надати Україні транш у розмірі близько 900 млн доларів.

Справа за малим: Україна може отримати $900 млн від МВФ - today.ua

З 17 до 22 лютого у Варшаві відбувалися переговори між місією МВФ та представниками українського керівництва. Було досягнуто домовленість про перегляд програми розширеного фінансування Extended Fund Facility (EFF), що передбачає виділення Україні 880 млн доларів.

Затвердження пакету економічної та фінансової допомоги тепер залежить від Виконавчої ради МВФ. Засідання цього органу відбудеться найближчим часом.

Наголошується, що Київ успішно виконав та звітував за всіма структурними контрольними показниками крім одного, що загалом задовольнило контролюючу структуру та відкрило можливість для нового траншу.

Популярні зараз

Коли закінчиться війна в Україні: прогноз російського математика

Кейт Міддлтон показала рідкісне фото молодшого сина у день його народження

Тіна Кароль показала наймодніший тренч весни 2024 року

В Україні стартувала “м'яка“ мобілізація, - Reuters

Минулого року в Україні було зафіксовано позитивну економічну динаміку, а також зниження рівня інфляції. Крім цього, були зміцнені резерви країни, проте в умовах війни перспективи, згідно з звітом місії МВФ, залишаються невизначеними.

"Я радий повідомити, що співробітники МВФ та українська влада досягли домовленості на рівні персоналу щодо третього перегляду програми EFF. Угода підлягає затвердженню Виконавчою радою МВФ, розгляд очікується найближчими тижнями", – зазначив голова місії МВФ в Україні Гевін Грей.

Голова Національного банку України Андрій Пишний на своїй сторінці однієї із соціальних мереж повідомив, що причиною, через яку не були виконані всі вимоги МВФ для надання нового траншу фінансово-економічної допомоги, стало "блокування кордонів".

Справа за малим: Україна може отримати $900 млн від МВФ

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Попри це, представники МВФ наголосили, що в умовах війни Україні вдалося зберегти макроекономічну стабільність та стійкість валютного ринку.

Раніше МВФ повідомив Україні, де взяти гроші на додаткову мобілізацію 500 тисяч чоловіків.