Снаряди від “чеської ініціативи“ почали прибувати до України: союзники обіцяють більше

Автор: Корнєєв Ігор

У Міністерстві закордонних справ Чехії повідомили, що снаряди в рамках так званої "чеської ініціативи" нарешті почали постачати в Україну. Союзники обіцяють поставити цього року їхню "значну кількість".

Снаряди від “чеської ініціативи“ почали прибувати до України: союзники обіцяють більше - today.ua

На тлі повідомлення про те, що Північна Корея могла передати Росії до 5 млн артилерійських снарядів, надійшла хороша новина і для ЗСУ. Міністр оборони Чехії Ян Липавський заявив, що снаряди, закуплені в рамках "чеської ініціативи", почали надходити до України.

"Щиро кажучи, перші партії боєприпасів прибувають до України цими днями. Тож цього року ми зможемо закупити та безперервно постачати значну кількість боєприпасів", - сказав глава МЗС Чехії.

Липавський зазначив, що через різні канали Чехія передала Україні вже понад мільйон снарядів. Також він заявив, що до ініціативи його країни щодо закупівлі артилерійських боєприпасів у всьому світі для їх передачі ЗСУ вже приєдналися 20 держав.

Популярні зараз

Дехто з українців не знає про щомісячну доплату до пенсії 900 гривень: хто може на неї претендувати

Українським сім'ям з дітьми виплатять грошову допомогу до 40 тис. грн: названо умови отримання

Зеленський звернувся до українців: “Ми боремося проти страшного ворога“

Українцям повідомили про скорочення відключень світла: коли очікувати на покращення ситуації

"Ми знаємо, що Україна потребує багато боєприпасів великого калібру, і у нас є велика можливість. Тому ми сподіваємося, що укладемо більше таких угод", - зазначив Ян Липавський.

Поки що придбання снарядів, крім самої Чехії, профінансували лише п'ять країн:

  • Німеччина;
  • Нідерланди;
  • Данія;
  • Португалія;
  • Канада.

Снаряди від “чеської ініціативи“ почали прибувати до України: союзники обіцяють більше

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Нагадаємо, що після того, як Словаччина відмовилася брати участь у "чеській ініціативі", її громадяни через краудфандинг зібрали та передали для закупівлі снарядів 2 млн євро.

Наприкінці травня Міхал Стрнад, голова Czechoslovak Group (CSG), яка займається перевіркою та приведенням у робочий стан снарядів у рамках "чеських ініціатив", розкритикував їхню якість.