Стало відомо, скільки українці заплатять за світло у червні за новим тарифом

Автор: Корнєєв Ігор

З моменту підвищення тарифу на світло минуло вже два тижні й всі вже звикли до цієї думки. Друга хвиля розчарування накриє українців, коли їм прийдуть перші оновлені платіжки. Скільки платитимемо за електрику, починаючи з червня?

Стало відомо, скільки українці заплатять за світло у червні за новим тарифом - today.ua

Енергетичні компанії знають, що збільшення тарифу з 2,63 до 4,32 грн за кВт*год у середньому забезпечить додаткові надходження від кожної української родини у розмірі 285 гривень. Залежно від обсягу споживання зростатиме й сума.

Як підрахували у виданні OBOZ.UA, більшість українських домогосподарств за місяць споживають менше 170 кВт*год. За такого споживання тепер доведеться заплатити 734,4 грн, хоча ще місяць тому сума була б значно меншою – 448,8 грн.

Якщо за місяць ви "напалюєте" 400 кВт*год, то в червні замість 1056 грн заплатите вже 1728 грн.

Популярні зараз

Дехто з українців не знає про щомісячну доплату до пенсії 900 гривень: хто може на неї претендувати

В Україні летять у прірву ціни на заміські будинки: експерти назвали причину

Українським сім'ям з дітьми виплатять грошову допомогу до 40 тис. грн: названо умови отримання

Зеленський звернувся до українців: “Ми боремося проти страшного ворога“

Окрема історія із домогосподарствами, які використовують електричне опалення. Для них у зимовий період вартість кіловата залишиться незмінною - 2,63 грн, але встановлено ліміт у 2000 кВт*год.

Стало відомо, скільки українці заплатять за світло у червні за новим тарифом

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

У разі його повного використання це коштуватиме 5280 грн. Але якщо ви перевищите цей показник хоча б на 1 кВт*год., то заплатити доведеться більш ніж на три тисячі гривень більше, а саме – 8644,3 грн. Усе тому, що у разі перевищення ліміту у 2000 кВт*год, за кожен із них доведеться платити за новим тарифом 4,32 грн за кВт*год.

Власникам електричного опалення вже зараз слід замислитися над покупкою генератора. Видання BBC із посиланням на енергетичну компанію ДТЕК повідомило, що взимку світло в Україні можуть відключати на 20 годин на добу.