“Скасування плати“ за доставку газу для пенсіонерів: у ГазПравді зробили важливу заяву

Автор: Леся Ловіцька

З'явилася інформація про скасування плати за доставку газу, яка викликала громадський резонанс. У ГазПравді зробили заяву щодо ситуації, яку неоднозначно сприйняли споживачі.

“Скасування плати“ за доставку газу для пенсіонерів: у ГазПравді зробили важливу заяву - today.ua

У пресслужбі консультаційного центру повідомили, що "зникнення" плати за блакитне паливо є нічим іншим як фейком. Його активно поширюють у Мережі.

Вказано, що ролик озвучено за допомогою штучного інтелекту. Його намагалися стилізувати під мовлення відомого українського телеканалу. У відео зазначено, що плату за доставку газу нібито скасували для вразливих категорій громадян. Це особи з інвалідністю, пенсіонери, багатодітні люди, сім'ї військовослужбовців та навіть безробітні. Зазначено, що такі вимоги подано новим законом.

Українців закликають оформити відмову від доставки газу. А для цього їм необхідно залишити відповідну заявку на посилання в Телеграм-каналі. Він начебто "спеціально створений" для побутових споживачів.

Популярні зараз

В Україні заборонили приймати деякі купюри, - Нацбанк

Зеленський, Сирський та Буданов звернулися до українців

Названо зарплату, з якою українці можуть розраховувати на 10 000 грн пенсії

У червні деяким категоріям українських пенсіонерів підвищать виплати

"Увага: це фейк. По-перше, це помітно з граматичних, фактичних помилок і підробленого акаунту. По-друге, озвученого закону немає. По-третє, так шахраї збирають ваші особисті дані. Тому, повіривши в такі фейки, ви не тільки не отримаєте бажане скасування плати за доставку, але й ризикуєте стати жертвою злому соцмереж або викрадення даних банківських карток", - пояснили фахівці.

У ГазПравді закликали перевіряти інформацію та бути обережними, щоб не стати жертвами шахраїв.

“Скасування плати“ за доставку газу для пенсіонерів: у ГазПравді зробили важливу заяву

Звідки взялася плата за доставку газу

Плата за доставку за допомогою газорозподільних мереж була завжди. Проте раніше вона входила до вартості газу. З 2020 року її виділили на окрему плату за доставку цього ресурсу.

"Чому ж тоді не знизилася ціна самого газу, якщо від нього відділили доставку, запитайте ви в коментарях. Мовляв, повинні відняти суму цієї самої доставки. Її й відняли. Але після цього змінилися тарифи як на газ, так і його доставку. Тому що в рамках тієї ж реформи в Україні запрацював ринок газу, де постачальника можна обирати та змінювати, а ціни на газ мають визначати баланс попиту та пропозиції, а не уряд", – повідомили експерти.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Тарифи на доставку газу встановлює не Кабмін і навіть не облгази, а Національна комісія, яка здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг.

Раніше у НКРЕКП повідомили, як споживачі можуть повернути переплату за газ.