Мобілізацію в селах вирішили зробити тотальною. Тепер нею займатимуться сільські голови. Їм дали право самим виписувати і видавати повістки жителям громади. Тим, яких іще не мобілізували.
Про таку новацію повідомив міністр оборони Рустем Умєров, виступаючи на засіданні Конгресу місцевих та регіональних влад у Львові.
"Сільський голова має право особисто формувати і підписувати повістки, згідно з постановою Кабінету Міністрів за номером 352", - повідомив очільник Міноборони.
До речі, народна депутатка Соломія Бобровська розповіла, чому сільських жителів мобілізують та призивають до війська частіше, ніж міських. Вона вважає, що тут є дві причини. Одна – корупційна. У багатьох містах колишніми очільниками ТЦК було все "схоплено" та встановлена мало не офіційна плата за відстрочку від призову. Крім того, у місті важко знайти людину за місцем її реєстрації. Ніхто не знає, де знаходиться у цей момент військовозобов'язаний.
Отже суто технічно в містах важче знайти військовозобов'язаного чоловіка та вручити йому повістку. У селах це набагато простіше. У Міноборони вважають, що постанова 352 остаточно "розв'яже руки" сільським головам, щоб вони могли мобілізувати у своїй місцевості якомога більше людей.
Щоправда, між тим на що "мають право" сільські голови, і що вони мусять робити – велика прірва. Отже не факт, що вони направо і наліво роздаватимуть односельцям повістки, користуючись своїм правом.
Нагадаємо, українці знайшли нову схему ухилення від мобілізації.