Адвокат назвала нову схему ухилення від мобілізації, але є одна проблема

Автор: Леся Ловіцька

В Україні посилилася мобілізація, тому багато чоловіків шукають спосіб ухилитися від призову до ЗСУ. Адвокат Христина Очкур назвала нову схему, яку використовують громадяни, щоби не служити в армії.

Адвокат назвала нову схему ухилення від мобілізації, але є одна проблема - today.ua

Поряд із тими, хто захищає Батьківщину від російських окупантів, залишається чимало горе-чоловіків, які всіма силами намагаються сховатися від мобілізації. Деякі вигадали "оригінальний" спосіб зробити це. Невідомо як після цього можна спати спокійно, але українці домовляються зі своїми дружинами, які погоджуються написати відмову від материнських прав на дитину/дітей.

Таким чином, ухилянт нібито стає єдиним батьком та опікуном з точки зору закону. Відомо, що батьків, які самі виховують неповнолітніх дітей, звільнено від призову до ЗСУ. Там поширюється відстрочка від служби.

Однак є юридичні нестиковки - махінацію не так просто провернути. Христина Очкур пояснила, що в Україні не можна просто прийти до нотаріуса та зареєструвати будь-який документ про відмову від сина чи доньки. Це неможливо. Жінка може відмовитися від дитини лише у пологовому будинку.

Популярні зараз

ТЦК отримають додаткові права для впливу на ухилянтів від мобілізації: штрафи, блокування рахунків, стягнення майна

Спікер Зеленського розповів, який документ влітку передадуть Путіну

Опубліковано топ-10 рейтингу українських університетів: чий диплом варто здобути

Пенсіонерам нагадали про пільги

У решті випадків позбавлення батьківських прав проводиться лише через суд. Але це не так просто зробити, як може здатися на перший погляд. Очкур уточнила, що для такого рішення мають бути "залізобетонні основи". Причому у таких справах участь завжди беруть органи опіки.

"Це не може бути так, що мама переписала дитину на батька, доки йде мобілізація, а потім переоформила на себе. Ні, так не буває".

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Адвокат наголосила, що чоловік теоретично може ініціювати через суд позбавлення нинішньої або колишньої дружини батьківських прав. Жінка, у свою чергу, може погодитися, але цей процес не є миттєвим. Суди йтимуть не менше року, причому навіть у такому разі гарантій на позитивне рішення немає.

Нагадаємо, чому мобілізація у селах проводиться інтенсивніше, ніж у містах.