Signal може виявитися більш безпечним месенджером, ніж WhatsApp та Telegram

Автор: Корнєєв Ігор

Серед користувачів Мережі набирає популярності месенджер Signal, який велика кількість експертів вважає більш надійним, ніж звичні українцям WhatsApp та Telegram. Причина в тому, що Signal примусово використовує end-to-end encryption (E2EE) шифрування не тільки в особистому листуванні, але і в групових чатах. Наприклад, у Telegram це відбувається лише у разі персонального спілкування.

Signal може виявитися більш безпечним месенджером, ніж WhatsApp та Telegram - today.ua

До того ж Signal зберігає листування на пристрої користувача, а не на своїх серверах, що також підвищує конфіденційність абонентів.

Signal, як і інші сучасні месенджери, можна встановити як на переносний девайс, так і на персональний комп'ютер. Воно було випущено групою ентузіастів ще 11 років тому на некомерційній основі. З того часу формат діяльності організації не змінився – вона існує виключно на пожертвування користувачів.

У месенджері можна обмінюватися повідомленнями, здійснювати дзвінки (у тому числі з використанням відеозв'язку). Характерною особливістю Signal є можливість автоматичного видалення фото та відео, надісланих абоненту, після їх перегляду.

Популярні зараз

Коли закінчиться війна в Україні: прогноз російського математика

В Україні стартувала “м'яка“ мобілізація, - Reuters

Тіна Кароль показала наймодніший тренч весни 2024 року

Наймодніші джинси весни-літа 2024 року: який денім актуальний у новому сезоні

Signal може виявитися більш безпечним месенджером, ніж WhatsApp та Telegram

Розробники Signal запевняють, що єдина інформація, яку збирає програма, – номери телефонів. Більшість відомих месенджерів вивчають метадані, щоб настроїти рекламні повідомлення під користувача.

У Signal можна створювати групові чати чисельністю до 1000 осіб, а також повідомляти співрозмовнику своє місцеперебування.

Як і широко відомий Telegram, месенджер Signal використовує номер телефону абонента як його ідентифікатор. Це дозволяє користувачам бачити, хто з їх контактів також користується даним додатком.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Втім, користувач має можливість відмовити у доступі до списку контактів, але у цьому разі нових співрозмовників доведеться додавати вручну.

Нагадаємо, у ГУР Міноборони заявили, що Telegram загрожує безпеці України.