Швеція визначилася з позицією щодо відправлення винищувачів Gripen до України

Автор: Корнєєв Ігор

Швеція не поставить в Україну багатоцільові винищувачі Gripen. За заявою Міністерства оборони скандинавської країни, таке рішення було ухвалено після консультацій з союзниками.

Швеція визначилася з позицією щодо відправлення винищувачів Gripen до України - today.ua

Дані літаки, поряд з F-16, розглядалися як можливість посилення повітряного потенціалу України. Багато військових експертів дають позитивну оцінку шведському винищувачу, але рішення Міноборони Швеції не обумовлене характеристиками бойового літака.

Як пояснив глава оборонного відомства Швеції Пол Йонсон, рішення не постачати винищувачі Gripen до України було ухвалено після обговорення з іншими членами Коаліції авіаційних можливостей у рамках формату "Рамштайн".

Популярні зараз

Глава ГУР Буданов зробив заяву про ситуацію на фронті: “Є хороша новина і погана“

Кабмін змінить критерій середньої зарплати для бронювання чоловіків від мобілізації

Пенсії будуть мізерними: українців закликали відкладати гроші та працювати до глибокої старості

Мольфар попередив про небезпеку для двох українських міст: “Слід бути готовими до евакуації“

"Інші країни коаліції наполегливо просили нас почекати із системою Gripen", - заявив Пол Йонсон.

Він додав, що ухвалено рішення приділити основну увагу "впровадженню системи F-16". Використання літаків різних моделей ускладнило б процес підготовки пілотів та злагодженість дій у бою.

Тому союзники вирішили сконцентрувати всі сили на постачанні саме американських винищувачів F-16, а не шведських Gripen, яких просто не вистачить для створення однорідного і потужного військово-повітряного флоту нашої країни.

Це стосується не лише Швеції. На озброєнні Франції є чудові винищувачі Dassault Mirage 2000 та Dassault Rafale, проте вона не передає ці літаки з вищезазначеної причини. Проте, Франція сприяє у навчанні українських пілотів F-16.

Швеція визначилася з позицією щодо відправлення винищувачів Gripen до України

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Нагадаємо також, що група українських льотчиків у травні 2023 року проходила тренування на шведських винищувачах JAS 39 Gripen та на їх симуляторах.

Бельгія сьогодні оголосила, що передасть Україні 30 винищувачів F-16. Перші з них прибудуть до нашої країни вже цього року.