МЗС Бельгії повідомило терміни постачання F-16 в Україну: передадуть 30 літаків

Автор: Корнєєв Ігор

Бельгія зобов'язалася поставити повітряним силам України десятки багатоцільових винищувачів F-16. Перші з них прибудуть до нашої країни до кінця поточного року.

МЗС Бельгії повідомило терміни постачання F-16 в Україну: передадуть 30 літаків - today.ua

Міністр закордонних справ Бельгії Хаджа Лахбіб підтвердила, що Україні буде передано 30 літаків F-16. Постачання розтягнуться на чотири роки. Вони мають розпочатися до кінця поточного року, а завершитись у 2028 році.

Хаджа Лахбіб зазначила, що Європа має допомогти Києву зупинити Росію. На думку глави дипломатичного відомства Бельгії, російський диктатор Володимир Путін має намір змінити кордони європейських держав, що загрожує і її країні.

Також відомо, що Міноборони Бельгії постачатиме в Україну боєприпаси для винищувачів F-16. Цього року на військову підтримку України Брюссель виділить майже 1 млрд євро.

Популярні зараз

Глава ГУР Буданов зробив заяву про ситуацію на фронті: “Є хороша новина і погана“

Кабмін змінить критерій середньої зарплати для бронювання чоловіків від мобілізації

Зарплата від 24 тис. грн: названо найзатребуваніших працівників в аграрній галузі

Пенсії будуть мізерними: українців закликали відкладати гроші та працювати до глибокої старості

Минулого тижня президент України Володимир Зеленський заявив, що Повітряним силам ЗСУ потрібно 120-130 винищувачів F-16, щоб досягти паритету у повітрі з окупантами. Наразі відомо, що наші союзники, які об'єднані в Коаліцію авіаційних можливостей у рамках Контактної групи з оборони України (формат "Рамштайн"), мають намір передати кілька десятків бойових машин, але терміни постачання розтягнуться на роки.

МЗС Бельгії повідомило терміни постачання F-16 в Україну: передадуть 30 літаків

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

На цю мить також не зрозуміло, хто має першим поставити F-16 в Україну, і скільки літаків отримають наші льотчики. Нагадаємо, минулого тижня прийшли дві добрі новини з центрів, де проходять навчання українці.

У Нідерландах завершили підготовку десять наших військових інженерів, які обслуговуватимуть американські винищувачі. США пізніше повідомили, що десять українських пілотів завершили курс з освоєння F-16. Проте наголошувалося, що тепер їхнє навчання буде продовжено в Європі.