Швеція передасть Україні всі свої БТРи та літак радіолокаційної розвідки

Автор: Корнєєв Ігор

Кілька літаків, весь шведський парк бронетранспортерів та багато іншого передасть скандинавська держава Україні. Цей пакет військової допомоги стане найбільшим в історії Швеції за роки війни з Росією.

Швеція передасть Україні всі свої БТРи та літак радіолокаційної розвідки - today.ua

На фінансування військових потреб України уряд Швеції виділив 13 млрд шведських крон. У перерахунку на американську валюту це становить 1,3 млрд доларів. Нагадаємо, це вже 16 пакет військової допомоги, який Стокгольм виділив для наших Сил оборони.

Однією з цілей нинішніх постачань є зміцнення протиповітряної оборони України. Швеція передає Повітряним силам ЗСУ літак радіолокаційної розвідки та управління ASC 890. За заявою шведської сторони, він надасть "абсолютно новий потенціал радіолокаційної розвідки та бойового управління проти цілей у повітрі та на морі".

Уряд Швеції зазначив, що цей літак передається з навчальним та технічним обладнанням. Крім літака-розвідника, наші скандинавські партнери передадуть винищувач Rb 99.

Популярні зараз

Глава ГУР Буданов зробив заяву про ситуацію на фронті: “Є хороша новина і погана“

Кабмін змінить критерій середньої зарплати для бронювання чоловіків від мобілізації

Пенсії будуть мізерними: українців закликали відкладати гроші та працювати до глибокої старості

Мольфар попередив про небезпеку для двох українських міст: “Слід бути готовими до евакуації“

Також у пакет увійдуть снаряди для артилерії та ресурси для обслуговування техніки з ранішніх постачань.

Швеція ухвалила рішення передати усі свої бронетранспортери, які Україна зможе використати для формування нових бригад. ЗСУ отримають у цьому пакеті допомоги всі 302 броньовані машини, які є в розпорядженні шведських військових.

Швеція передасть Україні всі свої БТРи та літак радіолокаційної розвідки

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Загалом з початку війни Стокгольм надав допомогу Києву на 43,5 млрд шведських крон. Рівно тиждень тому шведський уряд оголосив про програму військової підтримки України, розраховану на три роки. На неї виділено 75 млрд шведських крон або понад 6 млрд доларів.

Також нагадаємо, що напередодні Швеція пояснила причину, через яку поки що не передаватиме Україні свої винищувачі Gripen.