Today.ua

Штучний супутник зняв на Сонці ділянки, розпечені до мільйона градусів Цельсія: моторошна краса неспокійного світила (відео)

Сонце вкрилося плямами, температура яких сягає мільйона градусів за Цельсієм. На світилі утворилося кілька активних зон, які періодично вивергають у навколишній космічний простір потоки зарядженої плазми. Долітаючи до Землі, ці заряджені часточки спричиняють збурення магнітного поля нашої планети і викликають геомагнітну бурю.

Цьогоріч магнітні бурі особливо потужні. Сонце досягло піку своєї активності. Причому, як стверджують учені, таким активним воно не було вже щонайменше два десятиліття. А такого потужного магнітного шторму, як зараз, не фіксували 165 років – з моменту так званої "події Керрінгтона".

Супутник  Solar Orbiter, який належить Європейському космічному агентству (ESA), обертається на навколосонячній орбіті – на мінімально можливій відстані від Сонця. Саме він зняв наше світило з такої відстані, з якої його ще не бачив ніхто.

На відео можна побачити заряджені часточки, які називають корональним дощем. Крім того, там також видно плазмові виверження. Викиди, утворені цими виверженнями, здіймаються вгору на 10 тисяч кілометрів.

Деякі виверження за розміром у кілька разів перевищують діаметр нашої Землі. Вони утворюють ниткоподібні пасма. Температура речовими у цих пасмах ледве досягає 10 тисяч градусів Цельсія.

Водночас ті ділянки сонячної поверхні, які виглядають найяскравішими, мають температуру, що доходить до мільйона градусів за Цельсієм. Супутник зняв усію цю моторошну красу із мінімальної відстані, на якій здатна працювати його електроніка.

Завдяки цій унікальній зйомці учені, та й решта жителів нашої планети, змогли зблизька побачити процеси, що відбуваються на Сонці, які так потужно впливають на життя на нашій планеті.

Нагадаємо, зараз на Сонці відбувається щось неймовірне. Найбільше скупчення плям, що на ній утворилося, вже в 17 разів перевищує діаметр Землі. Саме воно і провокує зараз на Землі щоденні надпотужні магнітні бурі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ