З нашим Сонцем відбувається щось незрозуміле: активна зона плям уже в 17 разів перевищила діаметр Землі

Автор: Марченко Любов

З нашим світилом відбувається щось неординарне. Сонце вступило в пік своєї активності, який зазвичай трапляється раз на 11 років. Однак цьогоріч активність Сонця перевищила всі очікування.

З нашим Сонцем відбувається щось незрозуміле: активна зона плям уже в 17 разів перевищила діаметр Землі - today.ua

Через надмірну активність світила Земля вступила у безперервну смугу магнітних бур. Однак цього разу активність Сонця надзвичайно висока. А магнітної бурі, подібної до тієї, яка обрушилася на Землю зараз, не було 165 років.

Про це пишуть світові ЗМІ, посилаючись на дані NASA.

Магнітна буря подібної сили, що отримала назву "подія Керрінгтона" (за ім'ям британського астронома Річарда Керрінгтона, який спостерігав на Сонці потужний спалах, що спричинив гігантський викид корональної маси), сталася 1 вересня 1859 року.

Популярні зараз

В Україні поліцейські почали примусово доставляти водіїв до ТЦК

У Міноборони повідомили, хто з чоловіків першочергово отримає повістки до ТЦК

Військовозобов'язаних чоловіків з 17 липня штрафуватимуть за помилки ТЦК: роз'яснення юриста

Renault Duster в Україні не зміг конкурувати з Honda X-NV

Вона спричинила відмову телеграфу в усіх частинах земної кулі. Про потужність магнітної бурі, яка спалахнула тоді на Землі, можуть свідчити полярні сяйва, описані очевидцями, які було видно навіть на Карибах.

Так от, щось подібне відбувається і зараз. Область активних плям на Сонці, що злилися практично в одну величезну пляму, вже перевищила діаметр нашої планети в 17 разів і продовжує зростати. У цих плямах раз у раз відбуваються спалахи, які вже призвели до серйозних проблем з навігацією і зі зв'язком.

З нашим Сонцем відбувається щось незрозуміле: активна зона плям уже в 17 разів перевищила діаметр Землі

Так, не витримали навантаження розбурханого магнітного поля супутники Starlink, які забезпечують супутниковий зв'язок на всій планеті. Про те, що вони працюють на межі, власник Starlink Ілон Маск повідомляв ще в суботу, 11 травня. А вже в неділю зв'язок від Starlink упав.

Крім того, перестали працювати багато засобів навігації. Загалом, збитки від потужної магнітної бурі відчуваються набагато сильніше, ніж за часів "події Керрінгтона", що сталася 165 років тому. Адже сьогодні людство набагато більш залежне від технічних засобів.

Щодо полярних сяйв, то їх також видно в середніх і навіть у низьких широтах. Зокрема, небо над Україною забарвилося в малиновий колір. У містах це не особливо помітно через світлове забруднення неба, а ось у сільській місцевості зараз у багатьох є можливість помилуватися північними сяйвами.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Тим часом, астрономи кажуть, що магнітна буря не припиниться, принаймні, ще в понеділок і у вівторок, 13 і 14 травня. А далі на нас може чекати нетривала пауза, якщо за цей час не буде нового спалаху.

Нагадаємо, в Україні 9-10 травня спостерігалися нічні заморозки. При цьому синоптики знову попереджають про нову хвилю похолодання, яка прийшла на територію нашої країни.