У Кабінеті Міністрів України відреагували на численні публікації у засобах масової інформації про майбутнє підвищення податків. Цю інформацію спростував прем'єр-міністр Денис Шмигаль.
Він нагадав, що всі гроші, які держава збирає у вигляді податків та зборів, сьогодні йдуть на армію. У державному бюджеті України на оборонні витрати цього року закладено фінансування на рівні 1,7 трлн гривень.
Проте навіть за цих умов, за словами Дениса Шмигаля, підвищення податків для українців уряд не розглядає.
"Ми не розпочинали і не обговорюємо в уряді питання підвищення податків", – заявив глава уряду.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Він уточнив, що у другому півріччі Кабінет міністрів має намір звернутися до Верховної Ради за додатковим фінансуванням "сектору безпеки та оборони".
"Відповідні розрахунки будуть подані додатково", – зазначив прем'єр.
Останнім часом у ЗМІ з'явилася маса публікацій із посиланнями на джерела в українському уряді, що готується велика кампанія щодо підвищення податків у країні. Повідомлялося, що їх готує Міністерство фінансів.
Зокрема, Мінфін нібито пропонував збільшити військовий збір із 1,5% до 5% і зробити його обов'язковим для ФОП. Податок на додану вартість (ПДВ) планувалося підвищити з 20% до 22-23%. Зазначимо, що збільшення ПДВ на 2-3% дозволило б державі отримати додатково від 70 до 100 млрд гривень.
Загалом податкове навантаження на пересічного українця зросло б до 23%. Наразі громадяни платять зі своїх доходів 18% ПДФО та 1,5% військового збору, що у сумі становить 19,5% від зароблених грошей.
Раніше у парламенті підтримали повернення до прогресивної шкали податку на доходи фізосіб.