У Верховній Раді підтримали повернення до прогресивної шкали податку на доходи фізосіб

Автор: Корнєєв Ігор

Найближчими роками в Україні йтиме велика податкова реформа. Одним із її пунктів може стати повернення прогресивної шкали податку на доходи фізичних осіб (ПДФО).

У Верховній Раді підтримали повернення до прогресивної шкали податку на доходи фізосіб - today.ua

До єдиної ставки ПДФО на рівні 18% Україна прийшла у 2016 році. До цього існувало дві ставки такого податку: 15% та 20%. Вони залежали від доходів громадян і, на думку голови податкового комітету Верховної Ради Данили Гетманцева, це було справедливо.

"Я вважаю, що прогресія – це благо. Це змушує людину рахувати свої доходи, змушує декларувати й фінансову історію. І це справедливо", - заявив народний депутат.

За словами Гетманцева, для платника податків із низьким рівнем достатку гривня означає не те саме, що для багатія. Прогресивна шкала податку на доходи фізосіб частково усуває цю суперечність і тому, на думку народного депутата, є справедливішою.

Популярні зараз

Німеччина відмовилася надавали винищувачі F-16 Україні: названо причину

Зеленський зробив заяву щодо “справедливого завершення“ війни з Росією

Військовозобов'язаних чоловіків з 17 липня штрафуватимуть за помилки ТЦК: роз'яснення юриста

Названо найбільш надійний автомобіль Toyota у Європі

"Я прихильник прогресивного оподаткування. Це в інтересах не стільки держави, скільки суспільства, бо таким чином оподаткування робиться справедливішим", - сказав Данило Гетманцев.

Зазначимо, що 27 грудня 2023 року уряд схвалив запропоновану Міністерством фінансів Україну Національну стратегію доходів. Вона передбачає низку змін у системі оподаткування та роботі митниці.

У Верховній Раді підтримали повернення до прогресивної шкали податку на доходи фізосіб

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

У Мінфіні раніше заявляли, що підвищення податків буде можливим лише після реформування Державної податкової служби, проте скоріш за все ці процеси будуть йти паралельно.

Як ми повідомляли напередодні, для деяких ФОП ставку єдиного податку планують підвищити майже вчетверо. Також для підприємців-фізособ введуть військовий збір, який сьогодні вони не платять.