В ухилянтів стане на одну проблему більше: співробітників ТЦК хочуть перевдягнути у цивільний одяг

Автор: Марченко Любов

Влада готується завдати ухилянтам ще одного удару, який значно ускладнить їхнє життя. ТЦК можуть зробити цивільною структурою, і відтак всі їхні працівники будуть вдягнені у цивільний одяг. Через це розрізнити їх у натовпі звичайних міських перехожих буде зовсім непросто.

В ухилянтів стане на одну проблему більше: співробітників ТЦК хочуть перевдягнути у цивільний одяг - today.ua

Про можливе реформування територіальних центрів комплектації розповів голова Комітету з нацбезпеки, оборони та розвідки Олександр Завітневич.

Незважаючи на новий закон про мобілізацію, який набрав чинності ще місяць тому, поповнення українського війська усе ж просувається надто повільно. Влада вважає, що в цій ситуації недопрацьовують ТЦК, і що ефект від їхньої діяльності має бути значно вищим. Через це зараз розглядають кілька варіантів реформування ТЦК, які могли би підвищити коефіцієнт корисної дії цих формувань.

Один із варіантів – підпорядкування ТЦК Міністерству оборони. Прибічники такої ініціативи вважають, що безпосереднє підпорядкування значно поліпшить комунікацію ТЦК із військовим відомством. І завдяки цьому мобілізація піде значно швидше та в більших обсягах.

Популярні зараз

В Україні поліцейські почали примусово доставляти водіїв до ТЦК

У Міноборони повідомили, хто з чоловіків першочергово отримає повістки до ТЦК

Renault Duster в Україні не зміг конкурувати з Honda X-NV

Військовозобов'язаних чоловіків з 17 липня штрафуватимуть за помилки ТЦК: роз'яснення юриста

Другий варіант – зробити ТЦК цивільними установами. Тоді центри комплектування будуть повністю підпорядковані цивільним службам, і співробітники ТЦК не носитимуть військового одягу.

В ухилянтів стане на одну проблему більше: співробітників ТЦК хочуть перевдягнути у цивільний одяг

“Створення рекрутингових центрів та збільшення їхньої кількості вже частина реформи”, –  зазначив нардеп.

Однак цей варіант, як і перший, потребує детального аналізу, зауважив Завітневич.  Адже програма-мінімум будь-якої реформи – не зашкодити тому, що вже надбано і працює. Очільник оборонного комітету також наголосив, що будь-які зміни під час війни треба втілювати вкрай обережно, аби ще більше на зашкодити. Адже зараз система мобілізації, хоч і пробуксовує, та все ж працює.

“Потрібно все обговорювати та чесно визнавати, що запрацює, а що ні,” – резюмував нардеп.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Втім, у будь-якому разі, і той, і інший варіант нічого доброго ухилянтам не обіцяє. У першому випадку, ТЦК посилять "відлов" ухилянтів усіма доступними способами. А в другому – їх неможливо буде здалеку "запеленгувати" і встигнути прослизнути у перше-ліпше підворіття.  

Нагадаємо, уряд збільшив строк бронювання від мобілізації для спеціалістів однієї галузі.