Верхня палата американського парламенту ухвалила закон про допомогу Україні. По ньому наша країна отримає близько 61 млрд доларів.
Минулого тижня цей документ пройшов узгодження у нижній палаті Конгресу – Палаті представників. Зі схваленням у Сенаті політологи проблем не очікували. Так і вийшло, 79 сенаторів зі 100 проголосували за надання допомоги.
Останнім кроком на шляху передачі американської зброї Україні є підпис під законом президента Джо Байдена. Ще до голосування у Палаті представників він заявив, що підпише документ, як тільки його погодить Конгрес.
Напередодні сенатор від Республіканської партії Мітч Макконнелл провів брифінг для журналістів. Він у кількох словах описав, чому американський парламент зумів дійти двопартійної згоди та виділити допомогу Україні.
Популярні зараз
В Україні критично низький рівень народжуваності, - Жолнович
У Мережі показали інтер'єр концепту позашляховика Kraz Chumak
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
"Ми думали, чи може Росія стати нормальною країною? Джордж Буш-старший ставився до неї як до нормальної країни. Так само ставився й Обама. Але з точки зору її амбіцій це все той же СРСР... Вони поважають тільки одне - силу Це ми вивчили від Рональда Рейгана", - заявив сенатор Макконнелл.
Республіканець також зазначив, що допомога, яку США нададуть Україні, позитивно вплине і на економіку його країни. За словами Макконнелла, виділені гроші дозволять наростити американську промислову базу та створити нові робочі місця.
Втім, частину зброї вже вироблено і до того ж доставлено до Європи. Йдеться про пакет озброєнь на 1 млрд доларів. Очікується, що до нього можуть увійти й ракети ATACMS великої дальності.