Санкції США заважають Туреччині торгувати з Росією краденим українським зерном

Автор: Корнєєв Ігор

У Туреччині визнають, що Росія налагодила канали торгівлі підсанкційними товарами через її територію. Проте запевняють, що роблять усе можливе, щоби скоротити частку такого експорту.

Санкції США заважають Туреччині торгувати з Росією краденим українським зерном - today.ua

Це питання було обговорено на зустрічі міністра транспорту та інфраструктури Туреччини Абдулкадіра Уралоглу з українською делегацією на чолі з міністром інфраструктури України Олександром Кубраковим. Під час візиту було підписано угоду про намір створити зону вільної торгівлі між країнами.

Також цей майданчик став зручною можливістю для обговорення спірних питань, що накопичилися за останній час. Однією з головних тем став російський експорт зерна, яке було вкрадено на окупованих територіях України.

Анкара визнає, що така проблема існує. Росія вивозить зерно морським шляхом із Криму, при цьому судна вимикають транспондери, що ускладнює відстеження їхніх маршрутів.

Популярні зараз

Коли закінчиться війна в Україні: прогноз російського математика

В Україні стартувала “м'яка“ мобілізація, - Reuters

Тіна Кароль показала наймодніший тренч весни 2024 року

В Україні вирішили змінити правила торгівлі цигарками, алкоголем та паливом

Голова турецького Мінтрансу Абдулкадір Уралоглу зазначив:

"Я хочу, щоб ви знали, що коли ми це фіксуємо, то також застосовуємо санкції, наприклад повертаємо їх назад, суворо штрафуємо".

Санкції США заважають Туреччині торгувати з Росією краденим українським зерном

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Проте значне скорочення експорту російських товарів до Туреччини почало спостерігатися лише з початку поточного року. Він скоротився до 631 млн доларів або на майже 40%. Експерти стверджують, що це сталося після погроз США ввести санкції проти турецьких банків, які брали участь у цих угодах.

Нагадаємо, у Польщі блокада кордону України увійшла до нової фази. Місцеві фермери, окрім автошляхів, тепер взялися перекривати ще й залізницю, та висипати українське зерно з вантажних вагонів.