ЗСУ прийняли на озброєння чеський ручний кулемет PZD 556

Автор: Максимов Віталій

Збройні сили України офіційно прийняли на озброення чеський ручний кулемет PZD 556. Про це повідомив заступник українського міністра оборони генерал-лейтенант Іван Гаврилюк.

ЗСУ прийняли на озброєння чеський ручний кулемет PZD 556 - today.ua

За його словами, у лютому 2024 року Міністерство оборони України оформило свідоцтва про реєстрацію 20 зразків стрілецької зброї іноземного виробництва. Це зброя компаній Colt, Zbrojovka Česká, DSS, Heckler & Koch GmbH, і Browning.

Українські захисники використовують кулемети PZD 556 як мінімум із 2023 року. Принаймні, у 2023 році підрозділ "Російський добровольчий корпус", російські добровольці, які воюють на боці України, отримав таку зброю.

Що це за кулемет PZD 556? Які його основні тактико-технічні показники? Навіщо він призначений?

Популярні зараз

Трамп назвав Зеленському причини, через які Путін розпочав війну з Україною

Одна з країн Європи різко скоротить соціальну допомогу українським біженцям

Екс-держсекретар США озвучив “мирний план“ Трампа у разі перемоги на виборах

Бухгалтерська помилка: Пентагон знайшов додаткові 2 млрд доларів для України

PZD 556 – це сучасний чеський легкий ручний кулемет калібру 5,65 мм з газовідвідною автоматикою та відкритим затвором, який розробила компанія DSS (Defense and Security Services). Він призначений для ведення вогню прямим наведенням. Кулемет використовується одним бійцем. Якщо потрібно, то його можна встановити, наприклад, на пікап або на легку бронетехніку.

ЗСУ прийняли на озброєння чеський ручний кулемет PZD 556

Довжина PZD 556 становить 959 мм, довжина ствола – 349 мм, ширина – 117 мм, а висота – 227 мм. Важить цей кулемет 7,1 кг. Темп стрілянини – 850 пострілів за хвилину. Прицільна дальність стрілянини – 1200–1500 метрів. За іншими даними, у PZD 556 MK II скорострільність складає 700-1000 пострілів за хвилину, а максимальна дальність стрілянини - 1200 м.

Стріляти можна лише в автоматичному режимі. Живлення патронами здійснюється з розсипної стрічки стандарту НАТО зі ланкою М27. Подача стрічки – з лівого боку. Короб зі стрічкою (на 100 або 200 набоїв) можна прикріпити знизу до ствольної коробки, щоб кулеметнику було зручніше в бою.

Ствол кулемета має поздовжні частки. Це зроблено для зниження маси та покращення охолодження.

ЗСУ прийняли на озброєння чеський ручний кулемет PZD 556

DSS – це молода чеська компанія. Її виробничі потужності знаходяться у Празі. У Чехії довгий час не було свого вітчизняного кулемета. PZD 556 став першим чеським кулеметом, який почали випускати за багато останніх років.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Нагадаємо, восени 2023 року стало відомо, що Чехія та Данія передадуть Україні черговий пакет військової допомоги. Його фінансує Данія, а військова техніка, зброя та боєприпаси – чеські. Зокрема, до цього пакету військової допомоги мали увійти 500 легких кулеметів. Мабуть, мова йшла про кулемети PZD 556 MK II.

Раніше стало відомо, що Швеція вперше передасть Україні десантно-штурмові катери.