Швеція вперше передасть Україні бойові катери: для чого вони потрібні

Автор: Максимов Віталій

Швеція в рамках нового пакету військової допомоги на 630 млн євро передасть Україні 10 десантно-штурмових катерів класу Stridsbåt 90. Про це повідомив шведський міністр оборони Пол Йонсон.

Швеція вперше передасть Україні бойові катери: для чого вони потрібні - today.ua

За його словами, до нового пакету військової допомоги Києву від Стокгольма також увійдуть 20 десантних катерів, міни та торпеди. Коли саме їх отримають ЗСУ – не уточнюється.

Слід зазначити, що Швеція активно надає Україні військову, економічну та гуманітарну допомогу з першого дня вторгнення на українську землю російських окупаційних військ. Але раніше шведи ще ніколи не передавали нам десантно-штурмові катери. Наразі ситуація змінилася. Невдовзі Україна отримає 10 десантно-штурмових катерів класу Stridsbåt 90.

Швеція входить до міжнародної коаліції, яка створена для того, щоб допомогти Україні знизити можливості військового флоту російських окупантів у Чорному морі. Пол Йонсон повідомив, що Київ попросив бойові катери тому, що ЗСУ посилюють морську піхоту. Шведські бойові катери призначені для захисту морського узбережжя, але їх можна використовувати й на річках.

Популярні зараз

Коли закінчиться війна в Україні: прогноз російського математика

В Україні стартувала “м'яка“ мобілізація, - Reuters

Тіна Кароль показала наймодніший тренч весни 2024 року

Наймодніші джинси весни-літа 2024 року: який денім актуальний у новому сезоні

Швеція вперше передасть Україні бойові катери: для чого вони потрібні

Що це за Stridsbåt 90? Які його основні тактико-технічні показники? Для чого він призначений?

Шведські десантно-штурмові катери класу Stridsbåt 90 (CB 90 – Combat Boat 90) розроблені у 1980-х роках. Їх випускають із початку 1990-х років. Існує велика кількість версій цих катерів, а також ліцензованих та неліцензованих копій (до речі, країна-агресор теж зробила неліцензійну копію цього бойового катера – "Раптор").

Так, довжина патрульного катера прибережної зони CB90 становить 15,9 м, ширина – 3,8 м, осаду – 0,8 м. Водотоннажність стандартна - 15,3 тонн, а водотоннажність повна - 20,5 тонн. Він оснащується двома дизельними двигунами Scania V8 DSI14 та двома водометами KaMeWa FF. Максимальна швидкість ходу сягає 40 вузлів. Дальність плавання – 240 миль при швидкості 20 вузлів. Екіпаж – 3 людини. Катер може прийняти на борт 21 морського піхотинця.

Озброєння патрульного катера прибережної зони CB90: 3 кулемети Browning M2HB, 1 гранатомет Mk 19. Крім того, є 4 міни або 6 глибинних бомб, залежно від завдання.

Швеція вперше передасть Україні бойові катери: для чого вони потрібні

Яку версію отримає Україна? Оскільки йдеться про десантно-штурмовий катер, то, мабуть, це Stridsbåt 90 L або Stridsbåt 90 HS, спеціально створений для використання в міжнародних місіях. До того ж, Stridsbåt 90 HS має балістичний захист.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Як ЗСУ могли б використовувати шведські десантні та десантно-штурмові катери? По-перше, для патрулювання прибережної зони. По-друге, під час операцій на річці Дніпро. По-третє, для диверсій проти російських окупантів.

Нагадаємо, раніше стало відомо, що Німеччина передасть Україні 77 армійських вантажівок MULTI 1A1.