ЗСУ отримали інженерні танки для прориву мінних полів

Автор: Максимов Віталій

США у рамках військової допомоги передали Україні штурмові інженерні машини M1150 ABV. Про це повідомило видання Defense Express.

ЗСУ отримали інженерні танки для прориву мінних полів - today.ua

Про те, що на озброєнні ЗСУ з'явилися американські інженерні танки M1150 ABV, стало відомо з фотографій, опублікованих Офісом президента України до Дня ракетних військ та артилерії та Дня інженерних військ, а також з відео-вітання президента Володимира Зеленського. До цього нічого не повідомлялося про те, що Білий дім передав українським захисникам таку військову техніку.

Скільки інженерних танків M1150 ABV є на озброєнні Збройних сил України – не відомо. Очевидно, їх декілька. Скоріш за все, Україна їх отримала разом із американськими танками Abrams. У Польщі, наприклад, 18-та механізована дивізія оснащується танками Abrams і отримає інженерні танки (швидше за все, саме M1150 ABV).

Що це за M1150 ABV? Які його основні тактико-технічні показники? Навіщо він призначений?

Популярні зараз

Пенсії порахують за єдиною формулою: хто отримуватиме майже 10 000 грн на місяць

Українцям обмежили відпустки у воєнний період

Чим підживити півонії навесні: один аптечний засіб допоможе виростити пишні квіти

“Скасування плати“ за доставку газу для пенсіонерів: у ГазПравді зробили важливу заяву

У назві M1150 ABV абревіатура ABV розшифровується як Assault Breacher Vehicle. Це гусенична інженерна машина. Вона створена на базі танка M1 Abrams. Вона призначена для пророблення проходів в мінних полях для танків та іншої бронетехніки, а також для розчищення доріг від мін та СВУ (саморобних вибухових пристроїв), для усунення природних та штучних перешкод.

ЗСУ отримали інженерні танки для прориву мінних полів

Слід зазначити, що M1150 ABV випускають у двох модифікаціях. Ці військові машини працюють парами. При цьому одна машина оснащена відвалом, а інша – тралом. Кожна машина додатково оснащена системою підриву на безпечній відстані виявлених мінних полів.

Декілька років тому ЗМІ писали про те, що Міністерство оборони США розпочало пошук системи дистанційного управління для інженерних танків M1150 ABV. Чи розпочалося впровадження таких систем – ми не знаємо. Керувати M1150 ABV у цьому випадку можна дистанційно. Наприклад, із бойової машини M2 Bradley. Це має знизити ризик втрат особового складу під час експлуатації інженерних штурмових танків.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

ЗСУ дуже потрібні такі військові машини, як M1150 ABV. Під час літнього контрнаступу 2023 року на півдні українські солдати зіткнулися із великими мінними полями, які встановили російські окупанти. Це стало однією з причин того, що контрнаступ проходив повільніше, ніж очікувалося.

Нагадаємо, раніше стало відомо, що Україна може отримати канадські бронеавтомобілі Senator, оснащені БПЛА.