ЗСУ отримали 200 ракет Brimstone 2 для знищення танків окупантів

Автор: Максимов Віталій

Британія в рамках військової допомоги передала Україні додатково 200 протитанкових ракет Brimstone 2. Про це повідомив британський міністр оборони Грант Шеппс.

ЗСУ отримали 200 ракет Brimstone 2 для знищення танків окупантів - today.ua

За його словами, на даний момент Лондон вже відправив для ЗСУ понад 1300 ракет Brimstone. Вони виявились дуже ефективними проти російських окупантів. Шеппс підкреслив, що Brimstone значно впливає на поле бою. Так, в одному випадку при застосуванні Brimstone російським окупантам, які намагалися форсувати річку, довелося відступити, зазнавши при цьому значних втрат у бронетехніці.

Ракети Brimstone 2 вже є на озброєнні ЗСУ. Українські захисники їх отримали ще у 2022 році.

Brimstone – це високоточна надзвукова протитанкова керована ракета, яку розробила британська компанія MBDA UK. Перше покоління цього боєприпасу з'явилося у 2005 році, а друге (Brimstone 2) – у 2016 році. Ракетами Brimstone можна оснащувати наземні платформи, морські платформи, а також літаки та гелікоптери.

Популярні зараз

Коли закінчиться війна в Україні: прогноз російського математика

Тіна Кароль показала наймодніший тренч весни 2024 року

В Україні стартувала “м'яка“ мобілізація, - Reuters

Наймодніші джинси весни-літа 2024 року: який денім актуальний у новому сезоні

ЗСУ отримали 200 ракет Brimstone 2 для знищення танків окупантів

При запуску з наземної платформи Wolfram ракета Brimstone 2 знищує ціль на відстані до 12 км, при запуску з вертольота - на відстані до 40 км, а при запуску з літака - до 60 км. Точність влучення - 98% при надзвуковій швидкості та з самонаведенням на броньовані цілі. Система радарного наведення міліметрового діапазону дозволяє попадати в ціль, навіть якщо вона рухається зі швидкістю понад 100 км/год.

Нагадаємо, мобільні наземні пускові установки Wolfram для Brimstone 2 Україна отримала від Великобританії у 2023 році. Скільки конкретно – невідомо. Відкриті джерела стверджують, що йдеться про кілька десятків ПУ Wolfram.

Компанія MBDA UK вже розробила та почала випускати ракети Brimstone 3 у рамках програми Brimstone Capability Maintenance Programme (її почали реалізовувати у 2018 році). Це третє покоління високоточних британських ракет. При створенні Brimstone 3 враховувався досвід використання ракет другого покоління, у тому числі по танкам, бронетехніці, цілям у будівлях, автомобілям, які швидко рухаються та маневрують, по надводним цілям.

ЗСУ отримали 200 ракет Brimstone 2 для знищення танків окупантів

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Чим Brimstone 3 відрізняється від Brimstone 2? Наприклад, новим двигуном, новою системою наведення та новою бойовою частиною. Сподіваємося, нові британські протитанкові ракети через деякий час передадуть й Україні.

Раніше стало відомо, що в Україні буде організовано випуск чеських штурмових гвинтівок CZ BREN 2.