“Укроборонпром“ домовився про випуск в Україні чеських гвинтівок CZ BREN 2

Автор: Максимов Віталій

В Україні за ліцензією випускатимуть чеські штурмові гвинтівки CZ BREN 2. Про це повідомила прес-служба "Укроборонпрому".

“Укроборонпром“ домовився про випуск в Україні чеських гвинтівок CZ BREN 2 - today.ua

У повідомленні йдеться про те, що АТ "Українська оборонна промисловість" підписало договір про наміри з чеською компанією Česká zbrojovka a.s., яка входить до групи Colt CZ Group SE (американська компанія Colt купила чеську групу CZ Group у 2021 році). Згідно з угодою, українська компанія отримала ліцензію на виготовлення штурмових гвинтівок CZ BREN 2 в Україні. Цю стрілецьку зброю отримають українські солдати.

Коли саме в Україні почнуть випускати CZ BREN 2 – не уточнюється. Також не відомо, у якій кількості.

Штурмові гвинтівки CZ BREN 2 вже є на озброєнні ЗСУ. Гвинтівки, які в нашій країні випускатимуть за ліцензією, отримають іншу назву – "Січ" (це українська локалізована назва). Вони вже довели свою ефективність у боях із російськими окупантами.

Популярні зараз

Пенсії порахують за єдиною формулою: хто отримуватиме майже 10 000 грн на місяць

Чим підживити півонії навесні: один аптечний засіб допоможе виростити пишні квіти

Українцям обмежили відпустки у воєнний період

“Скасування плати“ за доставку газу для пенсіонерів: у ГазПравді зробили важливу заяву

Що це за CZ BREN 2? Які його основні тактико-технічні показники? Навіщо він призначений?

CZ BREN 2 – це базова штурмова гвинтівка армії Чехії. CZ BREN (перша версія називалася CZ S805) з'явився в 2006 році як заміна чехословацького автомата Vz. 58 калібру 7,62 мм, який випускали у 1958-1984 роках. Чеська армія зацікавилася цією штурмовою гвинтівкою у 2009 році. CZ BREN 2 має дві версії – калібр 5,56 мм стандарту НАТО і калібр 7,62 мм. Калібр змінюється за рахунок зміни ствола з газовою трубкою та шахти механізму.

“Укроборонпром“ домовився про випуск в Україні чеських гвинтівок CZ BREN 2

До речі, з приводу ствола. Ця штурмова гвинтівка має кілька варіантів ствола, в тому числі 207 мм, 227 мм, 280 мм і 357 мм. Теоретична скорострільність складає 850 (±100) пострілів за хвилину.

У 2010 році Міністерство оборони Чехії повідомило, що до штурмової гвинтівки CZ BREN є кілька претензій. Ці зауваження були враховані при розробці CZ BREN нового покоління - CZ 806 BREN 2. Гвинтівка почала важити менше приблизно на 500 грам (2,99 кг замість 3,6 кг). Спрощено процедуру обслуговування механізму автомата. Замість спеціальних полімерних магазинів з'явилися стандартні магазини NATO STANAG.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Штурмові гвинтівки CZ BREN 2 на даний момент є на озброєнні армій та поліції кількох країн світу. Наприклад, їх використовують чеські, французькі та єгипетські солдати. Їх також використовують поліцейський спецназ деяких країн.

Раніше стало відомо, що ЗСУ можуть отримати балістичні ракети, що летять на 300 км.