У 2023 році на озброєнні Збройних сил України з'являться новітні французькі ударні безпілотники Aarok. Їх випускатиме українська компанія "Антонов".
Угоду про локалізоване виробництво безпілотників Aarok підписав минулого тижня у Києві міністр оборони Франції Себастьян Лекорню. У якій кількості буде налагоджено виробництво цих безпілотних літальних апаратів – не уточнюється. Також не відома вартість контракту.
Якщо бути точнішим, то йдеться не зовсім про випуск Aarok. Це буде безпілотник на його основі. Але поки ми називатимемо його Aarok.
Що це за безпілотник Aarok? Які його основні тактико-технічні показники? Навіщо він призначений?
Популярні зараз
У Мережі показали інтер'єр концепту позашляховика Kraz Chumak
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Aarok – це найновіший ударний безпілотний літальний апарат, розроблений французькою компанією Turgis & Gaillard. Це невелика компанія (порівняно з гігантами авіаіндустрії). Її оборот становить 50 млн євро на рік. Aarok офіційно представили у червні 2023 року під час авіасалону в Парижі. Це дебютна розробка Turgis & Gaillard.
Aarok відноситься до класу MALE (Moyenne Altitude Longue Portée) категорії Reaper (5,5 тонн). Тобто, він літає на середні дистанції.
Довжина Aarok складає 14 метрів. Розмах крил – 22 метри. Максимальна злітна вага становить 5,5 тонн. Це більше, ніж у відомого американського безпілотника MQ-9 Reaper. Силова установка – двигун Pratt & Whitney Canada PT6 потужністю 750 к.с. Тривалість польоту – 30 годин. Максимальна висота польоту – 10 000 км. Максимальна швидкість – 463 км/год.
Новий французький безпілотник може отримати озброєння загальною вагою 1500 кг. Тобто до нього можна приєднати кілька протитанкових керуючих ракет, плануючих авіабомб або барражуючих боєприпасів.
Крім того, Aarok можна оснащувати різним додатковим обладнанням. Наприклад, РЛС.
Як бачимо, у Aarok заявлені характеристики хороші. І він може нести різноманітне озброєння на велику відстань. Щоправда, поки що не відомо, наскільки він невразливий для засобів ППО противника. Також не відомо, скільки коштує один такий БПЛА. Французи стверджують, що ціна є доступною. Надалі планують розробити бюджетну версію, яка коштуватиме дешевше.
Але в будь-якому випадку він має добре допомогти у боротьбі з російськими окупантами. З його допомогою можна знищувати бронетехніку супротивника, скупчення живої сили ворога, командні пункти, склади тощо. Головне, щоб французи та компанія "Антонов" швидко доопрацювали цей БПЛА до експлуатаційного стану. На даний момент Aarok ще не прийняли на озброення армії Франції.
Нагадаємо, раніше стало відомо, що Туреччина передала Україні великокаліберні кулемети CANiK M2.