ЗСУ можуть отримати корейські БТР нового покоління

Автор: Максимов Віталій

Південнокорейська компанія Hyundai Rotem може продати Україні колісні бойові машини NWAV 8х8. Про це повідомляють польські користувачі Twitter.

ЗСУ можуть отримати корейські БТР нового покоління - today.ua

Польща планує купити у компанії Hyundai Rotem велику кількість бронетранспортерів. Тому південнокорейська оборонна компанія збудує в Польщі завод. Там випускатимуть бойові машини, розроблені в рамках програми Next Wheeled Armored Vehicle (NWAV). Свої бойові машини компанія Hyundai Rotem розраховує продавати кільком європейським країнам, зокрема Угорщині, Словаччині та Україні.

Плани Hyundai Rotem стали відомими після того, як вона провела презентацію. На фото, опублікованому у Twitter, видно, що Україна розглядається як один із можливих покупців NWAV. Польща має свій власний БТР Rosomak, але, судячи з усього, польській армії потрібен також більш важкий бронетранспортер (приблизно 35 тонн).

Hyundai Rotem є єдиним виробником бронетехніки для армії Південної Кореї. Ця компанія випускає основний бойовий танк K2. Польща також планує прийняти на озброення цю бойову броньовану машину (K2PL).

Популярні зараз

Українців попередили про зникнення інтернету на початку 2024 року: може не бути кілька тижнів

У Києві різко збільшилася кількість вакансій: кого шукають роботодавці та які пропонують зарплати

Чимало українців можуть щомісяця отримувати чималу надбавку до пенсії: як її оформити

Українським сім'ям видадуть безкоштовні продукти: хто та як може звернутися за допомогою

ЗСУ можуть отримати корейські БТР нового покоління

Крім того, Hyundai Rotem випускає колісний бронетранспортер K808. Він також перебуває на озброєнні армії Південної Кореї. Але найближчим часом ця компанія планує розробити та почати випускати БТР нового покоління. Якщо K808 важить 20 тонн, то новий БТР важитиме близько 35 тонн. Новий бронетранспортер буде мобільнішим, краще броньованим і краще озброєним, ніж K808.

Прототип свого нового плаваючого бронетранспортера компанія Hyundai Rotem показала у 2023 році на міжнародній виставці оборонної промисловості ADEX. Саме таку бойову машину південнокорейська компанія хоче продавати до деяких країн Європи, зокрема до України.

ЗСУ можуть отримати корейські БТР нового покоління

Новий південнокорейський БТР оснащуватиметься двигуном потужністю 700 к.с. K808, до речі, оснащується дизельним двигуном потужністю 450 к.с. Новий бронетранспортер матиме безлюдну башту, в яку можна встановити різні типи озброєння. У нього буде сучасна броня, товстіша, ніж у K808, а також система активного захисту hard-kill і система боротьби з дронами.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Якщо Україна зможе домовитись про купівлю південнокорейського БТР нового покоління, то це дуже посилить ЗСУ. Щоправда, поки що не зрозуміло, коли Hyundai Rotem розробить серійну версію своєї нової бойової машини.

Нагадаємо, раніше стало відомо, що Україна отримала сучасні морські безпілотники SeaBat.