Today.ua

Вакцина Pfizer виявилася смертельно небезпечною для деяких людей: на виробника подають до суду

Вакцина Pfizer, яку свого часу широко розрекламували як найефективніший засіб від COVID-19, виявилася не такою вже й нешкідливою. Як з'ясувалося, у деяких людей після її введення виникли побічні ефекти, які можуть призвести до летального результату. Однак виробники приховали ці факти, свідомо перебільшивши ефективність свого препарату і приховавши можливі побічні ефекти.

Про це стало відомо із судового позову, який подав генеральний прокурор американського штату Канзас на компанію Pfizer.

Як з'ясувалося, з позову, компанія приховала від громадськості таку "побочку" як:

"Pfizer зробила кілька неправдивих заяв, щоб ввести в оману громадськість щодо своєї вакцини в той час, коли американці потребували правди", - йдеться у позовній заяві прокурора.

При цьому в самій компанії відкидають ці звинувачення. Там кажуть, що Pfizer нічого не приховувала від громадян. І її реклама препарату містила лише науково обґрунтовані факти.

"Заяви, зроблені компанією Pfizer щодо її вакцини проти COVID-19, були точними та науково обґрунтованими", - відпарували в компанії.

Водночас, там не заперечують можливих небезпечних побічних ефектів у деяких пацієнтів. Однак споживачі вакцини були про це попереджені, заявляє виробник. Хоча попередження замість нього зробили інші.

Так, за повідомленням Reuters, у червні 2021 року Управління з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів США додало напис про можливі ускладнення на серці на етикетку препарату. А 2023 року в Національному інституті здоров'я США нібито дійшли висновку, що до ускладнень вагітності вакцина взагалі жодного стосунку не мала.

Проте прокурор Канзасу наполягає на своєму позові. До того ж він стверджує, що будуть ще позовні заяви і від прокурорів інших штатів, оскільки вони разом проводили це розслідування.

Нагадаємо, раніше в скандал також потрапила ще одна вакцина від коронавірусу - AstraZeneca. Вакцинація цим препаратом призвела до утворення тромбів у деяких пацієнтів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ