В Україні змінили механізм виплати допомоги переселенцям. Нові правила набули чинності з 1 листопада. В уряді вважають, що вони спростять оформлення державної допомоги для ВПО.
Про те, що змінилося, розповіла прес-служба Мінреінтеграції.
Йдеться про державну допомогу переселенцям, яку їм виплачують щомісяця. Вона становить 2000 гривень для дорослих громадян та 3000 гривень для інвалідів і дітей.
Досі цю допомогу оформляли для кожного біженця окремо, проте наразі змінили механізм її оформлення. Тепер для того, щоб отримувати місячну допомогу на всю сім'ю, достатньо звернутися по неї одному члену сім'ї.
При цьому в повідомленні наголошують, що таке правило діє при першому зверненні ВПО за допомогою.
Якщо виникли питання щодо таких виплат, потрібно з ними звертатися або на цілодобову гарячу лінію Мінреінтеграції (15-28), або на гарячу лінію Уповноваженого з питань ВПО (066-813-62-39).
При цьому тривалість виплати допомоги переселенцям скоротять до півроку. Раніше її давали на невизначений термін – до скасування воєнного стану. Проте зараз обставини змінилися. Війна затягнулась, і держава не має грошей для безстрокових виплат. Влада вважає, що півроку переселенцям цілком достатньо, аби знайти роботу на новому місці.
Нагадаємо, в уряді також вважають, що статус переселенця має надаватися людині максимум на 5 років. Таку пропозицію висловила віце-прем'єр-міністр, яка займається питаннями біженців, Ірина Верещук.