“Держава має дати переселенцям мінімум“, - у Мінреінтеграції зробили заяву щодо виплат ВПО

Автор: Леся Ловіцька

У Мінреінтеграції зробили заяву щодо виплат для ВПО. Віце-прем'єр-міністр України Ірина Верещук вважає, що держава зобов’язана забезпечити переселенцям мінімальну допомогу.

“Держава має дати переселенцям мінімум“, - у Мінреінтеграції зробили заяву щодо виплат ВПО - today.ua

Міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України повідомила, що переселенці мають не менше ніж п'ять років отримати грошову підтримку з держбюджету. Багато хто повертається до зруйнованих будинків, де немає умов для життя. Верещук закликала ВПО не робити цього, тим більше у зимовий період.

Верещук дійшла висновку, що статус ВПО має діяти певний термін – довічно його надавати не можна. За словами міністра, він має діяти не менш як п'ять років, бо людям складно адаптуватися до нових умов. Причому рік йде лише на відпочинок, потім багато хто працевлаштовується. Однак не можна змушувати людину працювати, коли вона ще не встигла прижитися на новій території.

"Я за те, щоб не менше 5 років людині допомагала держава. Але це мають бути конкретні види допомоги. Наприклад виплати: зараз вже два роки як виплати здійснюються. Це друга бюджетна програма після видатків на оборону, 73 млрд цього року на виплати для ВПО. І ми говоримо, що перші півроку виплати повинні бути обов'язково, без прив'язки - працевлаштований чи ні. Вона повинна мати безумовну підтримку від держави. Це мінімум, який може дати уряд", - наголосила чиновниця.

Популярні зараз

Українцям масово підвищать зарплати: названо нові суми

Пенсії перерахують з 1 червня: кому з українців додадуть 999 грн

Стало відомо, чи вилучатимуть для ЗСУ автомобіль, якщо він один у власника

В Укренерго ухвалили рішення щодо відключень електроенергії

“Держава має дати переселенцям мінімум“, - у Мінреінтеграції зробили заяву щодо виплат ВПО

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Міністр зазначила, що після працевлаштування переселенців можна залишити їм виплати-стимули. Вона навела приклад ВПО з промислових регіонів, які отримували на виробництві, у хімічній або гірській промисловості високі зарплати. Таким людям важко знайти роботу у західному регіоні. Людям потрібен час для адаптації та перекваліфікації. Якщо людина хоче розвиватись – їй потрібно допомогти. А якщо допомога надана, а бажання працювати немає – це вже інше питання.

Раніше повідомлялося, що Кабмін готує зміни у системі виплат для ВПО.