В Україні обмежили перекази з “карти на карту“ для фізосіб

Автор: Максимов Віталій

З 1 жовтня 2024 року в Україні для фізичних осіб обмежили перекази з "картки на картку" на суму 150 000 грн на місяць, повідомила пресслужба НБУ. Ці банківські обмеження мають тимчасовий характер.

В Україні обмежили перекази з “карти на карту“ для фізосіб - today.ua

Про те, що Нацбанк планує обмежити перекази з "картки на картку" на суму 150 000 грн на місяць, стало відомо в серпні 2024 року. І ось з 1 жовтня 2024 року обмеження справді набули чинності. Фінансовий регулятор стверджує, що ці обмеження розраховані лише на 6 місяців. Після закінчення цього терміну обмеження переказів з "картки на картку" для фізосіб знімуть.

Обмеження щодо переказів стосуються лише фізичних осіб. До юридичних осіб це нововведення не має відношення. Також не обмежили переказ коштів між власними рахунками клієнта, відкритими в одному банку.

Є ще дві категорії громадян, яких не стосується це нововведення. Перша категорія – волонтери, які відповідають критеріям відповідної постанови Кабміну. Друга категорія – фізичні особи, щомісячні доходи яких із підтверджених джерел перевищують суму встановленого обмеження.

Популярні зараз

Названо тарифи на електроенергію та газ, які діятимуть у жовтні

Українським приватним компаніям можуть дозволити мати власні ЗРК

Росіяни посилили атаки на Херсон: окупанти заявили, що розстрілюватимуть увесь транспорт

Стало відомо, як повернути гроші, які не були використані для оплати послуг сервісних центрів МВС онлайн

Загалом це обмеження торкнеться лише близько 2% банківських клієнтів. Переважна більшість українців його не помітять. Принаймні, так стверджує НБУ.

Навіщо Нацбанк обмежив для фізичних осіб перекази з "картки на карту"? Це зроблено для боротьби з незаконними переказами коштів, із "відмиванням" незаконних грошей.

В Україні обмежили перекази з “карти на карту“ для фізосіб

Зловмисники для "відмивання" грошей, одержаних незаконним шляхом, активно використовують підставні рахунки. Вони шукають звичайних людей і пропонують їм грошову винагороду за доступ до їх банківських карток та рахунків. Ці рахунки використовують для проведення транзитних операцій, щоб "заплутати сліди".

Людей, які надають зловмисникам свої банківські картки та рахунки, називають "дропами". Багато "дропів" навіть не підозрюють, що їх теж можуть притягнути до кримінальної відповідальності.

Кількість підставних рахунків в українських банках величезна. Так, лише за вісім місяців 2024 року два найбільші українські банки припинили обслуговувати понад 80 000 клієнтів, яких запідозрили в тому, що вони є "дропами". Нацбанк стверджує, що щороку через картки "дропів" може проходити кілька сотень мільярдів гривень.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Як ми вже говорили, обмеження на перекази з "карти на карту" для фізосіб мають тимчасовий характер. Чи буде так насправді – ми з вами дізнаємося через 6 місяців.

Раніше ПриватБанк пояснив, як діяти, якщо картку заблокували без пояснення причин.