В Україні змінюються правила призначення субсидії: з'явилися роз'яснення

Автор: Марченко Любов

Уряд спростив механізм отримання субсидій громадянами. Тепер призначення субсидії відбуватиметься за новими правилами. В основі лежатиме декларативний принцип.

В Україні змінюються правила призначення субсидії: з'явилися роз'яснення - today.ua

Що це означає, роз'яснив у своєму Telegram-каналі постійний представник Кабміну у Верховній Раді Тарас Мельничук.

Кабмін віддав призначення субсидій повністю Пенсійному фонду. Тобто тепер він не лише розпоряджатиметься грошима, а й надаватиме громадянам субсидії на оплату комунальних послуг. Причому все це відбуватиметься на підставі декларації, поданої претендентом на субсидію.

Пенсійний фонд сам зіставлятиме дані декларації: адреси потенційних одержувачів, отримувані ними комунальні послуги, а також доходи членів сім'ї. Досі цей механізм був складнішим для одержувачів субсидії. Однак тепер для них усе буде набагато простіше.

Популярні зараз

Українців попередили про зникнення інтернету на початку 2024 року: може не бути кілька тижнів

Чимало українців можуть щомісяця отримувати чималу надбавку до пенсії: як її оформити

У Києві різко збільшилася кількість вакансій: кого шукають роботодавці та які пропонують зарплати

Українським сім'ям видадуть безкоштовні продукти: хто та як може звернутися за допомогою

"Надано Пенсійному фонду України можливість призначати житлові субсидії громадянам за декларативним принципом на вказану у спрощеній заяві про призначення та надання житлової субсидії адресу домогосподарства", - повідомляє Тарас Мельничук.

В Україні змінюються правила призначення субсидії: з'явилися роз'яснення

Досі процедуру ідентифікації житлово-комунальних послуг з адресою заявника здійснювали постачальники цих комунальних послуг. Тепер це все централізовано здійснюватиметься Пенсійним фондом.

Таким чином, претендентам на субсидію не потрібно буде збирати жодних довідок, бігати інстанціями та вистоювати в чергах. Усі відомості за них зберуть та ухвалять рішення щодо надання субсидії, а також її розмір.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Звичайно, все це стало можливим завдяки діджіталізації процесу. Тепер усі необхідні відомості про отримувачів субсидії Пенсійний фонд бере із державних електронних реєстрів. Це стократно спрощує і скорочує процедуру звіряння даних.

Нагадаємо, українцям можуть відмовити у наданні субсидії на опалювальний сезон. Для цього є не одна причина. Зокрема, на це може вплинути майновий стан сім'ї.