Українцям можуть відмовити в субсидії на опалювальний сезон

Автор: Марченко Любов

Українцям, які не можуть самостійно сплачувати витрати на комуналку, держава допомагає субсидіями. При цьому багато сімей, які не отримували субсидію влітку, можуть на неї розраховувати в опалювальний сезон. Однак у субсидії на опалювальний сезон також можуть відмовити із різних причин.

На сайті Мінсоцполітики розповіли, хто ризикує не одержати державну допомогу на оплату комуналки.

Субсидію на оплату комунальних послуг зазвичай дають тим сім'ям, в яких витрати на комуналку перевищують 15% сукупного місячного доходу сім'ї. Причому субсидія дається лише на споживання у межах соціальних норм. Тобто якщо, наприклад, сім'я витратила за місяць утричі більше газу, ніж їй належить за соціальними нормами, все, що понад норму, оплачується самими мешканцями в повному розмірі. На надмірне споживання субсидію не дають.

Під час розрахунку субсидії на опалювальний сезон беруть зарплату членів домогосподарства за 1-2 квартал поточного року. Якщо ж у сім'ї є пенсіонер, то беруть його пенсію за серпень поточного року. Але навіть якщо за цими розрахунками сім'я потрапляє до категорії одержувачів держдопомоги, то субсидію все одно можуть не дати.

Популярні зараз

Після війни українці не зможуть виходити на пенсію в 60, - Жолнович

У ПЦУ розставили крапки над “і“ у питаннях жіночого дрес-коду для відвідин церкви

Стали відомі надбавки до пенсії, які виплачуватимуть українцям з 1 травня

Учені виявили рослину, яка ефективно вбиває ракові пухлини: є у кожному селі

У Мінсоцполітики назвали причини, через які домогосподарству можуть відмовити в субсидії

Зокрема, у субсидії відмовлять, якщо:

Українцям можуть відмовити в субсидії на опалювальний сезон

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:
  • сім'я має у власності квартиру площею понад 130 кв. м у багатоквартирному будинку чи будинок площею понад 230 кв. м;
  • сім'я володіє автомобілем, з року випуску якого минуло менше 5 років, або кількома транспортними засобами, не старшими 15 років;
  • сім'я має у власності не одне житло;
  • у когось із членів сім'ї є в банку депозит на суму понад 100 тис. гривень або ОВДП на суми понад 100 тис. гривень;
  • за одним із членів сім'ї числиться борг, який внесений до Єдиного реєстру з виконавчих проваджень, строком понад три місяці;
  • у складі сім'ї є повнолітні особи, які ніде не навчаються та не працюють, або ті, хто не оплачує ЄСВ протягом 90 днів.

Але, навіть за наявності однієї чи кількох таких умов, в окремих випадках сім'ї можуть призначити субсидію. Такі випадки розглядаються в індивідуальному порядку.

Нагадаємо, українці оплачують комунальні послуги за цінами, набагато нижчими за ринкові, завдяки чинному мораторію на їхнє підвищення. У НБУ повідомили, коли цей мораторій можуть скасувати.