В уряді оприлюднили інформацію про бронь від мобілізації для ФОП

Автор: Марченко Любов

Наразі в Україні мають право на бронь від мобілізації для своїх працівників підприємства, які визнані критично важливими для економіки країни або регіону. При цьому для ФОП бронь від мобілізації чинним законом не передбачена.

В уряді оприлюднили інформацію про бронь від мобілізації для ФОП - today.ua

Про це, а також про те, які зміни в системі бронювання від мобілізації готує українцям влада, розповів заступник голови Мінцифри з IT Олександр Борняков.

За словами чиновника, нинішня система бронювання від мобілізації на підприємствах дає змогу бронювати до половини працівників. Однак це стосується лише підприємств, які визнані критично важливими для економіки країни та підтримки життєдіяльності населених пунктів. При цьому незаброньовані 50% працівників цих підприємств стають мобілізаційним ресурсом. Хоча в Мінцифри стверджують, що це не зовсім так.

"Люди вважають, що тих, кого не забронювали, 50% одразу заберуть на війну. Але ми робили зріз за опитуванням - немає ситуації, коли 50% наступного дня просто забирають. Це міф", - розповів Борняков.

Популярні зараз

Після війни українці не зможуть виходити на пенсію в 60, - Жолнович

Шмигаль зробив заяву щодо подальшого фінансування пенсій та соцвиплат в Україні

У ПЦУ розставили крапки над “і“ у питаннях жіночого дрес-коду для відвідин церкви

В Україні починається масовий перерахунок субсидій: що зміниться

Утім, можливо, не наступного дня, а за тиждень або за місяць у них все ж є шанс отримати повістку.

В уряді оприлюднили інформацію про бронь від мобілізації для ФОП

Водночас, для ФОПів чинний закон однозначно не передбачає броні від мобілізації. Як буде далі, поки що невідомо. Є ідея про бронювання працівників, від яких надходить певна сума податків до бюджету. У такий спосіб розраховують досягти двох цілей: збереження для економіки прибуткових галузей і підприємств (неприбуткові не зможуть платити більших податків за своїх працівників) і поповнення військового бюджету. Тобто, основним критерієм при бронюванні може стати розмір ПДФО, який надходить від працівника.

Такий варіант розглядається в уряді. Невідомо, чи втілиться він у законі, проте така ідея "витає у повітрі", каже чиновник. При цьому Борняков каже, що в Кабміні усвідомлюють, що якщо не цьогоріч, то наступного року західна допомога буде знижена. А тому українцям, щоби протриматися ще якийсь час, знадобиться більше власних фінансових ресурсів.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

"І тому була запропонована ідея, якщо ти сплачуєш там певну суму податків, ми тебе не чіпатимемо, ти будеш забезпечувати якимось чином, хоч частково, але якісь податки на армію. Сьогодні ця ідея фіналізується в Кабміні. Сподіваємося, скоро буде фінальний концепт. Це 6000-7000 гривень податків на місяць як умова бронювання", - поділився чиновник.

Утім, нардеп Дмитро Наталуха днями говорив про інші суми - близько 20 тисяч гривень і вище.