У Польщі стрімко зростає середня зарплата: вона вже в 4 рази вища за українську

Автор: Марченко Любов

У Польщі стрімко зростає середня зарплата. При цьому номінально відсоток її приросту нижчий, ніж в Україні. Однак реальні заробітки поляків зростають відчутніше через те, що інфляція там набагато нижча.

У Польщі стрімко зростає середня зарплата: вона вже в 4 рази вища за українську - today.ua

Як змінилася середня зарплата в Польщі, розповіло Польське радіо. Журналісти оприлюднили дані, отримані від Головного статуправління Варшави.

Отже, порівняно з травнем минулого року, середня зарплата в Польщі у травні року нинішнього була на 11,4% більшою. Її розмір брутто (до вирахування податків) дорівнював 8000 злотих, що в конвертації на українські гроші становить 80,5 тис. гривень.

В Україні, також згідно зі статистичними даними, середня зарплата за рік зросла на 22,5%. Однак у першому кварталі 2024 року вона становила лише 18 903 гривні, що ні в яке порівняння не йде з польськими заробітками. Виходить, що зарплата у поляків більш ніж у чотири рази перевищує українську.

Популярні зараз

Українців попередили про можливий масований обстріл: росіяни зібрали рекордну кількість Ту-95

Укренерго скасувало відключення електрики до 16:00: у деяких регіонах світло буде до 18:00

У ДТЕК звернулися до українців із попередженням про складну зиму: “Розраховуйте на себе“

Названо тариф на електроенергію в Україні з 1 серпня

При цьому в польській економіці є галузі, в яких середні заробітки набагато вищі за загальнонаціональний показник, зазначає Якуб Рибацький з Польського економічного інституту. Йдеться, насамперед, про будівництво та сферу послуг. А от в енергетиці, навпаки, зростання зарплат іде якраз "у ногу", з інфляцією. Таким чином, реальна зарплата там стоїть на місці.

У Польщі стрімко зростає середня зарплата: вона вже в 4 рази вища за українську

Польська мінімалка у понад 5 разів перевищує українську

У жодне порівняння з польською не йде і мінімальна зарплата в Україні. Так, у Польщі мінімалка становить 4300 злотих (до вирахування податків), що в гривнях дорівнює 43 500. А у нас мінімалка дорівнює 8000 гривень. При цьому у нас в Україні найвищі зарплати традиційно отримують працівники ІТ-сфери. У них середній заробіток нинішнього року становить 49 473 гривні. І це лише трохи вище, ніж польська мінімалка.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

При цьому в Україні багато товарів, особливо продовольчих, уже коштують дорожче, ніж у наших західних сусідів.

Нагадаємо, Польща запровадила обмеження на роботу чоловіків з України.