Польща запровадила обмеження на роботу чоловіків з України

Автор: Леся Ловіцька

У Польщі вирішили запровадити обмеження на роботу українців. Йдеться про чоловіків, у яких немає водійських прав, отриманих у цій державі.

Польща запровадила обмеження на роботу чоловіків з України  - today.ua

Країна, яка разом з Німеччиною прийняла більшість українських біженців, заборонила нашим співвітчизникам працювати у таксі без отримання польських прав. З 17 червня водії, які планують здійснювати пасажирські перевезення з використанням мобільних додатків Bolt або Uber, зобов'язані мати діючі польські водійські права.

Про це повідомило Польське радіо з посиланням на речника Бюро дорожнього руху Головної комендатури поліції Роберта Опаса. Зазначено, що така зміна покликана підвищити рівень безпеки, а також запобігти незаконному перевезенню людей.

Вказано, що українцям не вдасться обійти нове правило. Річ у тому, що дані легко перевірити.

Популярні зараз

В Україні поліцейські почали примусово доставляти водіїв до ТЦК

У Міноборони повідомили, хто з чоловіків першочергово отримає повістки до ТЦК

Renault Duster в Україні не зміг конкурувати з Honda X-NV

Деяким українським пенсіонерам можна не платити за комуналку: кому доступна пільга

"Водійські права, видані у Польщі, є у наших інформаційних базах. А тому поліція може легко довідатися, чи водій має їх", – пояснив Опас.

За словами управляючого директора сервісу Free Now у Польщі Кшиштофа Урбана, більшості іноземців не треба буде проходити додаткові випробовування у Польщі та здавати іспити.

"Більшість таксистів, котрі працюють у Польщі, – це особи із трьох країн: України, Білорусі та Грузії. Ці країни отримують польські водійські права на засадах їх заміни після підтвердження", – наголосив він.

Однак є ще одна вимога: для звернення за польськими водійськими правами претенденти зобов'язані провести у Польщі понад 185 днів. Таким чином, найближчим часом водіїв може поменшати, а це неминуче призведе для зростання вартості поїздок для пасажирів.

Польща запровадила обмеження на роботу чоловіків з України

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Нагадаємо, що президент Польщі Анджей Дуда затвердив зміни до закону про допомогу українцям у зв'язку із повномасштабною війною. Строк їх легального перебування продовжено до 30 вересня 2025 року.

Умови отримання соціальної допомоги для мігрантів суттєво зміняться. З 1 липня пільги для українських біженців буде обмежено.