У Міносвіти ухвалили рішення щодо зимових канікул у школах України: графіки по областях

Автор: Марченко Любов

Нинішнього навчального року в Україні не буде єдиного графіка зимових канікул. Вони розпочнуться та закінчаться для школярів у різний час. Тривалість зимових канікул також буде різною.

У Міносвіти ухвалили рішення щодо зимових канікул у школах України: графіки по областях - today.ua

Таке рішення ухвалили у Міносвіти. Профільне міністерство дозволило владі у територіальних громадах самостійно визначати дати і тривалість зимових канікул. В усіх громадах зимовий відпочинок школярів триватиме щонайменше два тижні. Але при цьому в деяких ОТГ його тривалість може становити місяць і навіть більше.

У Києві зимові канікули охоплять три свята: Різдво 25 грудня, яке святкують християни західного обряду, Новий рік та Різдво 7 січня за східним обрядом. Таким чином, зимові канікули у столиці продовжаться з 23 грудня по 7 січня. При цьому першокласникам ще дадуть додатково відпочити з 19 до 25 лютого.

На Київщині відпочинок у школярів триватиме у деяких громадах з 25 грудня по 7 січня. Однак у більшості ОТГ столичного регіону діти відпочиватимуть три тижні, а розпочнуться канікули з 1 січня. Така тривалість зимових канікул пов'язана з тим, що восени діти не відпочивали, а продовжували навчатися.

Популярні зараз

Українці можуть не оплачувати доставку газу: як розірвати договір з оператором

В Україні пенсію замінить базова допомога: уряд готується запровадити зміни

В уряді поділились інформацією про другий етап підвищення тарифу на електроенергію

У Києві кличуть на роботу, яка не потребує вищої освіти: зарплата стартує від тисячі доларів

У Полтаві та Харкові канікули у школярів продовжаться з 30 грудня по 14 січня.

У Дніпрі діти відпочиватимуть з 23 грудня до 7 січня.

У Черкасах канікули також заплановані з 23 грудня до 7 січня. Однак в Уманській ОТГ вони будуть довшими – до 14 січня.

Аналогічно відпочиватимуть діти у Житомирі: з 23 грудня до 14 січня.

У Міносвіти ухвалили рішення щодо зимових канікул у школах України: графіки по областях

На Кіровоградщині початок канікул заплановано на 23 грудня, і вони триватимуть стандартні два тижні. Але при цьому в деяких школах Кропивницького діти підуть відпочивати лише з 1 січня. Натомість їхній відпочинок триватиме до 22 січня.

На Хмельниччині 78 шкіл не переривалися на осінні канікули. Тому вони відпочиватимуть цілих три тижні. А решта шкіл піде на двотижневий відпочинок з 23 грудня.

На Закарпатті у Мукачеві діти не навчатимуться з 23 грудня по 21 січня – фактично цілий місяць.

На Волині в деяких ОТГ діти відпочиватимуть також цілих 30 днів. А в решті громад канікули розпочнуться з 23 грудня і триватимуть два тижні.

На Львівщині зимові вакації у школах розпочнуться одночасно – з 23 грудня. А ось триватимуть по-різному: у когось два, а у когось і три тижні.

На Івано-Франківщині зимові канікули стартують з 23 грудня і закінчаться лише 26 січня.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Проте рекордсменами за тривалістю зимових канікул стануть школярі Чортківської громади на Тернопільщині. Вони відпочиватимуть із 22 грудня по 29 січня. Щодо шкіл в решті ОТГ Тернопільщини, то їм повідомлять дати зимових канікул окремо.

Нагадаємо, в українських школах чергуватимуть поліцейські, а також встановлять металодетектори та тривожну сигналізацію.