В українських школах хочуть посилити систему безпеки. Зокрема, планується встановити металодетектори на вході, щоб учні не могли пронести з собою зброю та інші заборонені предмети. Також до охорони школярів хочуть залучити поліцію, встановити у навчальних закладах тривожну сигналізацію та багато іншого.
![В українських школах з'являться поліція, тривожна сигналізація та металодетектори, - Шмигаль В українських школах з'являться поліція, тривожна сигналізація та металодетектори, - Шмигаль - today.ua](https://today.ua/wp-content/uploads/2023/12/sh-e1701946249193-768x491.jpg)
Про це заявив прем'єр-міністр Денис Шмигаль на своїй сторінці у Facebook.
"Цього року затвердили відповідну Концепцію безпеки навчальних закладів. Заслухали інформацію МОН та ДСНС про роботу в цьому напрямку. Доручив МОН, Мінінфраструктури, Мінфіну спільно з ОВА забезпечити реалізацію проектів будівництва та реконструкції укриттів у навчальних закладах за рахунок відповідної субвенції з держбюджету", - написав глава уряду.
За словами Шмигаля, важливим також залишається питання обладнання укриттів на випадки повітряної тривоги у школах та садках України. На сьогоднішній день 80% установ укриття мають. Проте все ще багато дітей навчаються онлайн, адже в їхній школі немає бомбосховища.
Популярні зараз
Трамп назвав Зеленському причини, з яких Путін розпочав війну з Україною
Одна з країн Європи різко скоротить соціальну допомогу українським біженцям
Екс-держсекретар США озвучив “мирний план“ Трампа у разі перемоги на виборах
Бухгалтерська помилка: Пентагон знайшов додаткові 2 млрд доларів для України
Якщо у 2023 році уряд виділив на укриття 1,5 млрд грн субвенцій, то в бюджеті на 2024 рік виділено 5 млрд грн. Таким чином, гроші на те, щоб забезпечити дітям безпечний процес навчання є. Забезпечити виконання заходів щодо безпеки учнів, у тому числі на прифронтових територіях, зобов'язані МОН, МВС, інші центральні органи виконавчої влади та ОВД.
Нагадаємо, ТЦК збирають списки 17-річних школярів у рамках військового обліку та загальної мобілізації.