Українцям почали продавати фальшиві долари в обмінниках

Автор: Марченко Любов

Україну заполонила хвиля фальшивих грошей. Особливо часто підробляють долари. Причому громадяни ризикують купити фальшиві долари навіть в обмінних пунктах, яким, здавалося б, можна довіряти.

Українцям почали продавати фальшиві долари в обмінниках - today.ua

Про те, де українці ризикують придбати фальшиві долари, і як можна цього уникнути, пише OBOZ.UA.

Зараз фальшиві долари відкрито пропонують на продаж в інтернеті. Продавці просять за 100 фальшивих доларів 1000 гривень. Тобто, підроблений долар йде за ціною 10 гривень. При цьому продавці заявляють, що підробка виконана так майстерно, що її не зможуть відрізнити навіть в обмінному пункті.

Продавці, які торгують в інтернеті фальшивками, нерідко також за окрему плату пропонують інструкції, де краще збувати їхній "товар".

Популярні зараз

Коли закінчиться війна в Україні: прогноз російського математика

Кейт Міддлтон показала рідкісне фото молодшого сина у день його народження

Тіна Кароль показала наймодніший тренч весни 2024 року

В Україні стартувала “м'яка“ мобілізація, - Reuters

"За 2 тис. грн продаю детальну інструкцію з продажу доларів, можна купити набір із карткою. Краще в пунктах обміну збувати, там проблем точно не буде. У яку мережу краще ходити, теж можу в інструкції відправити", - ділиться продавець.

При цьому в банки з фальшивими доларами краще не ходити, кажуть банкіри. У них усе ж таки стоять найновіші детектори валют. До того ж, банківських касирів постійно інструктують про нові прийоми фальшивомонетників і вчать розпізнавати підозрілі банкноти.

"У нас ситуація у відділеннях, коли приносять фальшиві долари, відбувається постійно. Взагалі, якщо це відверта фальшивка і людина її принесла в пункт обміну, то потрібно звертатися в поліцію. А коли з клієнтом розмовляємо, він уже й не згадає, звідки він ці долари отримав. Комусь батьки дали, комусь друзі борг доларами віддали, хтось продавав машину ще до великої війни і ось досі зберігав ті долари", - поділився співробітник банку.

Українцям почали продавати фальшиві долари в обмінниках

А ось з обмінниками ситуація набагато складніша. У них немає таких чутливих детекторів, і часто немає таких висококласних фахівців. До того ж, фальшивомонетники також на місці не стоять та освоюють новітні технології у своєму ремеслі. Та й самі обмінні пункти іноді свідомо йдуть на правопорушення, щоб заробити.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Так, торік у поле зору правоохоронців потрапив обмінник, який був спеціально організований для продажу фальшивих доларів українцям. Тобто, люди несли їм на обмін нормальні гривні, а натомість отримували фальшивки. Тож, на жаль, з жодним обмінником немає стовідсоткової гарантії, що вам не підсунуть фальшивку. Таким чином, експерти радять не бігти до найближчого обмінного пункту, щоби продати або купити долари, а краще все ж таки звернутися до каси банку.

До речі, долар став здавати свої позиції у світі. Центробанки дедалі більше скуповують золото, і все менше довіряють "папірцям", нехай навіть вони американські.