У світі найближчим часом стрімко зросте ціна на золото: долар втрачає лідерство

Автор: Марченко Любов

Долар буде втрачати свою вагу та роль світового фінансового лідера. Звісно, що він залишиться впливовою валютою, але країни дедалі більше віддаватимуть перевагу золоту, як основному засобу накопичення. Відтак ціна на золото вже найближчим часом стрімко зросте.  

У світі найближчим часом стрімко зросте ціна на золото: долар втрачає лідерство - today.ua

Про це заявляють аналітики американської фінансової корпорації Citi у своєму прогнозі.

Такий злам у світовій фінансовій системі вже намітився і буде посилюватись найближчим часом. У світі явно простежується тенденція на дедоларизацію, кажуть аналітики. Особливо чітко це видно у країнах, що розвиваються, які воліють обмежувати використання доларів у своїх розрахунках.

Це, звісно, вже підірвало і надалі підриватиме довіру до долара, як до основного платіжного засобу. Наприклад у великому американському банківському холдингу Morgan Stanley вважають, що вже найближчим часом роль долара у світовій платіжній системі може бути переглянута.

Популярні зараз

Зеленський пояснив, чому мобілізація стосуватиметься насамперед молодих чоловіків

Коли закінчиться війна в Україні: прогноз російського математика

Кейт Міддлтон показала рідкісне фото молодшого сина у день його народження

Тіна Кароль показала наймодніший тренч весни 2024 року

Натомість на передові позиції дедалі більш виходить золото

У світі найближчим часом стрімко зросте ціна на золото: долар втрачає лідерство

Центробанки багатьох країн почали активну скупку золота, щоб диверсифікувати свої накопичення і не залишитись у повних заручниках фіатних грошей. Останнім часом найбільше золота скупили центробанки Китаю та Росії. Крім того, у п'ятірці лідерів зі скупки золотого запасу опинились такі країни як Індія, Бразилія і Туреччина.

Наразі вартість унції золота становить у середньому 2024 долари. Та вже найближчим часом вона може зрости у півтора рази – до 3000 доларів, вважають аналітики із Citi. Вони прогнозують, що таке зростання ціни на золото може відбутися упродовж найближчих року-півтора.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Таким чином, українцям слід також за можливості диверсифікувати свої особисті накопичення. Кому, звісно, є що диверсифікувати. Мабуть не варто покладатися лише на долари та євро, а зробити ще й деякий золотий запас.  

Нагадаємо, варто також звернути увагу на криптовалюту, як засіб накопичення. Останнім часом біткоїн став стрімко зростати в ціні.