Українські танкісти знищують окупантів бельгійськими снарядами

Автор: Максимов Віталій

Українські танкісти на німецьких танках Leopard 1 використовують бельгійські снаряди. Про це повідомив Forces Operations Blog.

Українські танкісти знищують окупантів бельгійськими снарядами - today.ua

Головне озброєння танка Leopard 1 – нарізна гармата L7A3 калібру 105 мм. Із такими танковими снарядами є проблема. Справа в тому, що їх не так вже і багато, адже Leopard 1 давно зняли з озброєння багатьох країн світу. Наразі такі бойові броньовані машини мають лише армії Бразилії, Туреччини, Греції та Чилі.

Коли на початку 2023 року уряд Німеччини прийняв рішення передати Україні в рамках військової допомоги танки Leopard 1, то одразу постало питання про те, звідки братимуть для них снаряди?

Берлін розраховував домовитися з Бразилією про постачання таких танкових снарядів. Але південноамериканська країна відмовилася. Навіть попри жорстку позицію уряду ФРН (німці пообіцяли запровадити ембарго на постачання деяких запчастин). Тому уряд Бельгії доручив виробництво снарядів калібру 105 мм бельгійській філії концерну KNDS.

Популярні зараз

Українців попередили про зникнення інтернету на початку 2024 року: може не бути кілька тижнів

У Києві різко збільшилася кількість вакансій: кого шукають роботодавці та які пропонують зарплати

Чимало українців можуть щомісяця отримувати чималу надбавку до пенсії: як її оформити

Українським сім'ям видадуть безкоштовні продукти: хто та як може звернутися за допомогою

За даними Forces Operations Blog, частину цих снарядів вже доставили до України. Але це все одно дуже мало. Як крапля у морі. Західні союзники планують передати Україні близько 200 танків Leopard 1. Для них потрібно дуже багато снарядів. Бельгійські боєприпаси вирішили проблему лише на початковому етапі. Надалі Україні та західним союзникам потрібно налагодити випуск та постачання снарядів калібру 105 мм у великих кількостях.

Українські танкісти знищують окупантів бельгійськими снарядами

Нагадаємо, танки Leopard 1A5/A5DK з'явилися на озброєнні ЗСУ навесні 2023 року. Для ведення безпосередніх штурмових дій у сучасному бою вони застаріли. Але Leopard 1 з їхньою гарною гарматою відмінно підходять для вогневої підтримки піхоти.

Українські танкісти зараз, якщо судити з відкритих джерел, використовують дві версії танка Leopard 1 – німецьку та бельгійську. Бельгійська версія з'явилася наприкінці 1980-х років. Від німецької версії вона відрізняється системою керування вогнем, іншим кулеметом (встановлено бельгійський кулемет FN MAG калібру 7,62) та деякими іншими змінами.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Нагадаємо, нещодавно США ухвалили рішення про передачу Україні нового пакету військової допомоги, до якого увійдуть снаряди калібрів 155 та 105 мм. Загальна вартість цього пакету військової допомоги складає близько 100 млн доларів.

Раніше стало відомо, що Україна може одержати південнокорейські бронетранспортери нового покоління.
.