Україна отримає дев'ять новітніх САУ DITA, які стріляють на 39 км

Автор: Максимов Віталій

Нідерланди передадуть Україні у якості військової допомоги дев'ять новітніх чеських самохідних артилерійських установок DITA калібру 155 мм. Про це повідомила пресслужба нідерландського Міністерства оборони.

Україна отримає дев'ять новітніх САУ DITA, які стріляють на 39 км - today.ua

У повідомленні йдеться про те, що Нідерланди вже замовили у Чехії ці САУ. Але коли конкретно ЗСУ їх отримають – не уточнюється. Також не відомо скільки грошей Амстердам виділив на цю військову техніку для нашої країни.

DITA – це новітня колісна самохідна артилерійська установка калібру 155, розроблена у 2021 році чеською компанією Excalibur Army. Фактично це глибоко модернізована версія артилерійської системи DANA vz. 77.

DITA має дві головні відмінності від DANA vz. 77. По-перше, DITA оснащується гарматою-гаубицею калібру 155 мм із довжиною ствола 45 калібру. Вона використовує стандарти НАТО. Вона має кращі технічні характеристики, ніж пострадянські САУ калібру 152 мм, що використовують російські окупанти, які в лютому 2022 року розпочали повномасштабне вторгнення в Україну.

Популярні зараз

Коли закінчиться війна в Україні: прогноз російського математика

В Україні стартувала “м'яка“ мобілізація, - Reuters

В Україні вирішили змінити правила торгівлі цигарками, алкоголем та паливом

Тіна Кароль показала наймодніший тренч весни 2024 року

По-друге, екіпаж САУ DITA складає всього 2 людини (механік-водій та командир). При необхідності до екіпажу можна додати ще одну людину – баштового навідника. Екіпаж розташований у броньованій кабіні. Повністю безлюдна башта має автоматизовану систему заряджання та управління вогнем. Можна стріляти в режимі MRSI (Multiple Round Simultaneous Impact). Цей режим передбачає три постріли під різним кутом по одній цілі. До речі, башта є, по суті, автономним вогневим модулем, який можна встановити на будь-який колісний або гусеничний носій.

DITA може знищувати цілі в автоматичному режимі на відстані до 39 км (якщо використовуються стандартні снаряди). Постійна скорострільність – 5 пострілів за хвилину.

Україна отримає дев'ять новітніх САУ DITA, які стріляють на 39 км

Ця новітня чеська САУ в стан з похідного у бойовий та з бойового в похідний наводиться менш ніж за 60 секунд. Це ускладнить противнику вести контрбатарейний вогонь.

DITA використовує сильно модернізоване шасі вантажівки Tatra T815 8×8, яке також використовується у системі DANA. Ця САУ оснащена дизельним двигуном Tatra T3C-928-90 потужністю 408 к.с. Максимальна швидкість – 90 км/год, а запас ходу – 600 км на дорозі.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Потрібно зазначити, що DITA ще не прийнята на озброення навіть армії Чехії. У 2023 році, наприклад, проводилися її заводські випробування. Тому навряд чи ВСУ отримають цю САУ найближчим часом. Українська армія, мабуть, стане першою армією у світі, яка прийме на озброєння цю артилерійську систему.

Раніше стало відомо, що ЗСУ отримали 200 британських ракет Brimstone 2 для знищення танків окупантів.