Україна отримала ще 20 бойових машин піхоти Marder 1A3

Автор: Максимов Віталій

Німеччина у рамках нового пакету військової допомоги передала Україні 20 гусеничних бойових машин піхоти Marder 1A3. Про це повідомило Міністерство оборони ФРН.

Україна отримала ще 20 бойових машин піхоти Marder 1A3 - today.ua

У новий пакет військової допомоги Києву від Берліна, крім 20 БМП, також увійшли одна інженерна машина WiSENT 1 MC, два армійські тягачі MAN HX81, п'ять гусеничних багатоцільових машин Bronco ATTC, криптотелефони, снаряди калібру 155 мм та ін.

Бойові машини піхоти Marder 1A3 з'явилися на озброєнні ЗСУ у 2022 році. Наша країна їх отримала від Німеччини у рамках військової допомоги для боротьби із російськими окупантами. Скільки саме таких бойових машин є у ЗСУ – не відомо.

Хтось скаже, що Marder 1A3 – це застаріла бойова машина піхоти, адже Бундесвер прийняв її на озброєння наприкінці 1970-х років. Так, зараз існують сучасніші БМП, але й Marder довів у боях проти російських окупантів, що його ще рано списувати. Тим більше, що йдеться не про Marder 1, а про його модернізовану версію 1A3.

Популярні зараз

Рядовим – по 3 тисячі доларів: озвучено нові зарплати військових, за які голосуватимуть депутати

ЗСУ можуть отримати балістичні ракети, які летять на 300 км

Ощадбанк стягує кошти з рахунків померлих клієнтів

У ПС оцінили ймовірність нового обстрілу України у другу річницю початку війни

Marder 1A3 концерн Rheinmetall AG розробив наприкінці 1980-х років. Ця бойова машина на краще відрізняється від свого попередника. Перш за все, потрібно сказати, що у Marder 1A3 краще бронювання. Передню частину не можуть пробити підкаліберні снаряди калібру 20 мм.

Головне озброєння цієї німецької БМП – автоматична гармата калібру 20 мм. Боєкомплект – 202 снаряди. Гармата не має стабілізації. Екіпаж для виявлення противника та ведення вогню по ньому може користуватися тепловізійною камерою.

Україна отримала ще 20 бойових машин піхоти Marder 1A3

Крім того, є ще кулемет MG3 калібру 7,62 мм (боєкомплект – 5000 набоїв). Для боротьби із середньоброньованою та важкою бронетехнікою можна встановити ПТРК "Мілан".

БМП оснащується двигуном MTU MB 833 Ea-500 потужністю 591 к.с. Максимальна швидкість – 65 км/год (по пересіченій місцевості менше). Запас ходу сягає 500 км.

Rheinmetall AG свого часу розробив і більш сучасні версії Marder 1 – Marder 1A4 та Marder 1A5. Чим вони відрізняються? У Marder 1A4, наприклад, система зв'язку дозволяє шифрувати передані дані, а у Marder 1A5 посилений протимінний захист.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Станом на 2022 рік Німеччина мала близько 320 бойових машин піхоти Marder 1 (у різних модифікаціях). З 2015 року Бундесвер змінює ці БМП на нову бойову машину Puma.

Раніше стало відомо, що Польща передасть Україні 56 САУ Krab.