Польща передасть Україні 56 САУ Krab: стріляють на 40 км

Автор: Максимов Віталій

Польща планує в рамках військової допомоги передати Україні 56 самохідних артилерійських установок Krab, які мають французьку гармату калібру 155 мм. Про це повідомили українські ЗМІ.

Польща передасть Україні 56 САУ Krab: стріляють на 40 км - today.ua

Стверджується, що на озброєнні ЗСУ вже є 18 польських САУ Krab. Такої кількості САУ вистачає, мабуть, на формування трьох самохідних артилерійських дивізіонів. Незабаром ЗСУ отримають нову партію цих бойових машин.

Про те, що ЗСУ використовують польські САУ, стало відомо ще у 2022 році. У вересні 2023 року у Варшаві заявили, що польська сторона продовжить підтримувати Україну в її боротьбі з російськими окупантами і виконає взяте на себе зобов'язання щодо передачі Києву самохідних артилерійських установок.

Нюанс із постачанням Україні польських САУ Krab полягав у тому, що на це мала дати дозвіл Південна Корея. Справа в тому, що Krab використовує ходову частину Samsung Techwin, як у південнокорейській САУ K9 Thunder (до 2014 року у "Краба" була інша ходова частина). Тому Південна Корея має право вирішувати деякі питання щодо Krab. При цьому Сеул не надає Україні військової допомоги, лише гуманітарну. Тим не менш, Південна Корея ще у 2022 році дозволила полякам передати ЗСУ самохідні артилерійські установки Krab.

Популярні зараз

Українців позбавлятимуть права власності на житло за спрощеною процедурою: кого торкнеться

Пенсійний фонд зробив заяву про виплати пільг, призначених українцям з січня

В Україні виник гострий дефіцит на фахівців: хто без проблем може знайти роботу

Більше військових в лікарнях та додаткова мобілізація: Зеленський та Арахамія повідомили про зміни в Україні без допомоги США

Польща передасть Україні 56 САУ Krab: стріляють на 40 км

"Краб" – це самохідна артилерійська установка на гусеничному шасі, розроблена наприкінці 1990-х років. Головне озброєння – гармата калібру 155 міліметрів. Максимальна дальність стрілянини – 40 км. Екіпаж – 5 осіб. САУ може зробити 3 постріли за 10 секунд. Krab швидко приводиться в бойове та похідне становище, що ускладнює противнику вести контрбатарейну боротьбу.

САУ Krab виявилася ефективною бойовою машиною. Високий відсоток ураження цілей противника забезпечується отриманням інформації з розвідувального безпілотника. Інформація з БПЛА надходить у командирські машини.

Польща передасть Україні 56 САУ Krab: стріляють на 40 км

Але "Краб" має й недоліки. Головний недолік – недостатнє бронювання. На ці САУ палюють російські ударні безпілотники "Ланцет". Захист покращується, якщо використовувати решітку.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

САУ Krab оснащено найновішою системою протипожежного захисту Deugra. Зважаючи на все, ця система добре проявила себе в боях проти російських окупантів.

Раніше стало відомо, що Великобританія передала Україні новітні багатоцільові надзвукові ракети Martlet, які ефективні проти вертольотів, БПЛА і швидких невеликих надводних цілей.