Україна може отримати новітню систему ПРО THAAD, яка збиває все

Автор: Максимов Віталій

Україна може отримати від США новітню систему протиракетної оборони THAAD (Terminal High Altitude Area Defense). За даними Reuters, Київ уже зробив відповідний запит Білому дому.

Україна може отримати новітню систему ПРО THAAD, яка збиває все - today.ua

У повідомленні Reuters йдеться про те, що Україна також хоче отримати від США в рамках військової допомоги винищувачі F-18, транспортні літаки C-17 Globemaster та C-130 Super Hercules, військові гелікоптери Apache та Black Hawk, а також кілька типів безпілотників.

Уряд Сполучених Штатів зараз розглядає заявку України щодо озброєння. Чи задовольнять її та в якому обсязі – не відомо. У США поки що не можуть ухвалити законопроект про виділення 61 млрд доларів для допомоги Україні в її боротьбі з російськими окупантами.

Що це за система THAAD? Які її основні тактико-технічні характеристики? Навіщо вона призначена?

Популярні зараз

Рядовим – по 3 тисячі доларів: озвучено нові зарплати військових, за які голосуватимуть депутати

ЗСУ можуть отримати балістичні ракети, які летять на 300 км

Екстрасенс спрогнозував, коли закінчиться війна і чи зможе Україна повернути свої землі

Ощадбанк стягує кошти з рахунків померлих клієнтів

Україна може отримати новітню систему ПРО THAAD, яка збиває все

THAAD – це новітня система протиракетної оборони, розробка якої у США розпочалася у 2007 році. Тільки нещодавно закінчилися її випробування, і систему привели у стан повної боєздатності. Розробка цієї системи – відповідь Білого дому на погрози з боку Ірану та Північної Кореї.

Система THAAD включає комплекси наземного і морського базування, а також РЛС. Ракети цієї системи можуть збивати балістичні ракети на висоті до 150 км та на дальності до 200 км. Цілі можна знищувати як в атмосфері, так і за її межами.

На даний момент систему протиракетної оборони THAAD використовують лише США, Саудівська Аравія та ОАЕ. Інші країни теж хочуть її отримати, але поки що це лише мрії. Зокрема, у 2022 році зацікавленість в отриманні THAAD висловила Німеччина. Інтерес до цієї новітньої системи ППО збільшився після того, як російські окупанти почали активно бити по Україні балістичними ракетами.

Україна може отримати новітню систему ПРО THAAD, яка збиває все Перша ракета – для THAAD

Щоправда, THAAD коштує дуже дорого. Тож не всі країни можуть її купити. У 2017 році Саудівська Аравія уклала із США контракт на постачання 44 пускових установок системи THAAD та 360 ракет для них. Сума контракту – 15 млрд доларів.

У THAAD багато переваг. Одна з них – мобільність. Американці вже розмістили цю протиракетну систему у Південній Кореї та на острові Гуам. За потреби вони можуть швидко доставити її Україні, якщо Білий дім ухвалить відповідне рішення.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Скільки систем THAAD у американської армії? Станом на 2022 рік, армія США мала сім батарей цієї протиракетної системи.

Раніше стало відомо, що бронеавтомобіль "Козак" отримав новий вітчизняний бойовий модуль.