Бронеавтомобіль “Козак“ отримав новий вітчизняний бойовий модуль

Автор: Максимов Віталій

У соціальній мережі X (раніше Twitter) розмістили відео, в якому показано бронеавтомобіль "Козак-2М1" із новим українським дистанційно керованим бойовим модулем. З таким бойовим модулем підвищується безпека стрільця.

Бронеавтомобіль “Козак“ отримав новий вітчизняний бойовий модуль - today.ua

Стандартний Козак-2М1 оснащується поворотною туреллю з можливістю установки великокаліберного кулемета КТ-12,7 (НСВТ) або автоматичного гранатомета АГС-17. Але з такою туреллю стрілок не може почуватися належним чином захищеним.

Новий дистанційний бойовий модуль, який почали встановлювати на український бронеавтомобіль, підвищує безпеку стрільця, оскільки він тепер знаходиться повністю усередині бойової машини. Крім того, цей бойовий модуль, мабуть, оснащується потужнішим кулеметом – КПВ калібру 14,5 мм (цей кулемет активно використовують у ЗСУ).

З таким кулеметом екіпаж бронеавтомобіля Козак-2М1 може боротися з повітряними цілями, наприклад, з безпілотниками. Крім того, кулемет КПВ може знищувати легкоброньовані наземні цілі, наприклад російські бронетранспортери.

Популярні зараз

Кабмін ухвалив рішення про індексацію пенсій з 1 березня: на скільки піднімуть виплати

Рядовим – по 3 тисячі доларів: озвучено нові зарплати військових, за які голосуватимуть депутати

ЗСУ можуть отримати балістичні ракети, які летять на 300 км

Екстрасенс спрогнозував, коли закінчиться війна і чи зможе Україна повернути свої землі

Таким чином, новий дистанційний бойовий модуль значно підвищує бойові можливості бронеавтомобіля Козак-2М1. Завдяки ньому стрілець краще захищений.

Козак-2М1 - це багатоцільовий бронеавтомобіль. Коли його прийняли на озброєння ЗСУ – ми точно не знаємо. Принаймні, прийняти на озброєння ЗСУ його мали у другій половині 2021 року. Він має поворотну турель з можливістю встановлення кулемета калібру 12,7 мм або автоматичного гранатомета АГС-17.

Бронеавтомобіль “Козак“ отримав новий вітчизняний бойовий модуль

У Козак-2М1 колісна формула 4x4. Повна вага – 12 тонн. Дорожній просвіт – 400 мм. Бронювання відповідає 2-му рівню за стандартом STANAG 4569 (за іншими даними рівень бронювання 3-й). Броня захищає від куль калібру 7,62 мм. Посилений корпус захищає від вибуху в еквіваленті 8 кг тротилу. Екіпаж – 2 людини та 6 десантників.

Цей бронеавтомобіль оснащується двигуном потужністю 279 к.с. Максимальна швидкість сягає 110 км/год. Запас ходу – 1000 км. Машина може подолати брід завглибшки до 1,2 м.

"Козак-2М1" призначений для перевезення особового складу підрозділів, а також для вогневої підтримки солдатів під час спішування. Крім того, цей бронеавтомобіль може перевозити зброю та військові вантажі.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Попередником "Козак-2М1" був бронеавтомобіль "Козак-2", який прийняли на озброєння ЗСУ у 2019 році. Козак-2М1 сильно відрізняється від свого попередника, побудованого на шасі Iveco Eurocargo 4×4.

Нагадаємо, раніше стало відомо, що Україна може незабаром одержати нові американські радари для ЗРК Patriot.