Україна може отримати від США новітню систему протиракетної оборони THAAD (Terminal High Altitude Area Defense). За даними Reuters, Київ уже зробив відповідний запит Білому дому.
У повідомленні Reuters йдеться про те, що Україна також хоче отримати від США в рамках військової допомоги винищувачі F-18, транспортні літаки C-17 Globemaster та C-130 Super Hercules, військові гелікоптери Apache та Black Hawk, а також кілька типів безпілотників.
Уряд Сполучених Штатів зараз розглядає заявку України щодо озброєння. Чи задовольнять її та в якому обсязі – не відомо. У США поки що не можуть ухвалити законопроект про виділення 61 млрд доларів для допомоги Україні в її боротьбі з російськими окупантами.
Що це за система THAAD? Які її основні тактико-технічні характеристики? Навіщо вона призначена?
Популярні зараз
У Мережі показали інтер'єр концепту позашляховика Kraz Chumak
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
THAAD – це новітня система протиракетної оборони, розробка якої у США розпочалася у 2007 році. Тільки нещодавно закінчилися її випробування, і систему привели у стан повної боєздатності. Розробка цієї системи – відповідь Білого дому на погрози з боку Ірану та Північної Кореї.
Система THAAD включає комплекси наземного і морського базування, а також РЛС. Ракети цієї системи можуть збивати балістичні ракети на висоті до 150 км та на дальності до 200 км. Цілі можна знищувати як в атмосфері, так і за її межами.
На даний момент систему протиракетної оборони THAAD використовують лише США, Саудівська Аравія та ОАЕ. Інші країни теж хочуть її отримати, але поки що це лише мрії. Зокрема, у 2022 році зацікавленість в отриманні THAAD висловила Німеччина. Інтерес до цієї новітньої системи ППО збільшився після того, як російські окупанти почали активно бити по Україні балістичними ракетами.
Перша ракета – для THAADЩоправда, THAAD коштує дуже дорого. Тож не всі країни можуть її купити. У 2017 році Саудівська Аравія уклала із США контракт на постачання 44 пускових установок системи THAAD та 360 ракет для них. Сума контракту – 15 млрд доларів.
У THAAD багато переваг. Одна з них – мобільність. Американці вже розмістили цю протиракетну систему у Південній Кореї та на острові Гуам. За потреби вони можуть швидко доставити її Україні, якщо Білий дім ухвалить відповідне рішення.
Скільки систем THAAD у американської армії? Станом на 2022 рік, армія США мала сім батарей цієї протиракетної системи.
Раніше стало відомо, що бронеавтомобіль "Козак" отримав новий вітчизняний бойовий модуль.