Ціни на гречку знову рушили з місця: яку нову вартість виставили супермаркети

Автор: Марченко Любов

Торішня цінова рекордсменка, гречка, знову зуміла здивувати покупців. Ціни на гречку, за невеликий проміжок часу, знову зуміли відірватися від попередніх. Щоправда, цього року вона майже так само швидко дешевшає, як рік тому дорожчала. Так, лише за місяць вартість кілограма гречки знизилася більш, ніж на 7 гривень.

Ціни на гречку знову рушили з місця: яку нову вартість виставили супермаркети - today.ua

Про це стало відомо з інфомації порталу minfin.

Так, станом на 27 листопада середня вартість кілограма фасованої гречаної крупи становила 27,97 грн, що нижче за середню ціну жовтня на 7,15 грн.

Вартість гречки у найбільш популярних торгових мережах коливається від 27,3 до 31,9 грн/кг. Зокрема ціни виглядають таким чином:

Популярні зараз

Рядовим – по 3 тисячі доларів: озвучено нові зарплати військових, за які голосуватимуть депутати

ЗСУ можуть отримати балістичні ракети, які летять на 300 км

Ощадбанк стягує кошти з рахунків померлих клієнтів

У ПС оцінили ймовірність нового обстрілу України у другу річницю початку війни

  • Metro – 27,3 грн.;
  • Novus – 27,99 грн.;
  • Auchan - 24,7 грн;
  • Varus – 31,9 грн.

При цьому гречка, яку продають на вагу, чомусь коштує помітно дорожче за фасовану. Зокрема, у торгових мережах за кілограм гречки виставлені такі ціни:

  • "Екомаркет" – 29,9 грн/кг;
  • Auchan – 39,9 грн/кг;
  • Ultramarket – 45,7 грн/кг.

Ціни на гречку знову рушили з місця: яку нову вартість виставили супермаркети

Цього року гречка не має бути дорогою

Про це заявляли аналітики ще до початку жнив на цю культуру. І власне, ціни, які складаються цієї осені, підтверджують це припущення. 2023 року в Україні зібрано набагато більший урожай гречки, ніж торік і набагато більший, ніж потрібно нашій країні для внутрішнього споживання.

Причому більшого збору врожаю вдалося досягти і завдяки вищій урожайності цієї культури, і завдяки тому, що гречкою в 2023 році було засіяно набагато більше полів, ніж рік тому.

Ще на початок жовтня поточного року в Україні було намолочено 172,8 тис. тонн гречки. При цьому за весь минулорічний сезон валовий збір цієї культури становив 148 тис. тонн. А річний обсяг споживання гречаної крупи за підсумками 2022 року був лише 110 тис. тонн.

Втім, минулого року українці, очевидно, спожили менше цієї крупи, ніж у попередні роки, саме через її високу вартість. Не кожній родині був по кишені делікатес, на який перетворилася популярна крупа.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

"Цього року завдяки погодним умовам та Збройним силам України обкіс гречки проходить швидше, ніж минулого року. Щодо врожайності – теж найкращі результати. Це сприятиме зниженню кінцевих цін на крупу, але відкидати фактор дорогої доробки, логістики, упаковки теж не слід", – зазначили у Мінагрополітики.

Нагадаємо, ще один торішній ціновий рекордсмен, цибуля, поки що тримається в невисокій ціні. Проте аналітики припускають, що цей овоч може подорожчати ще до Нового року.