Перед святами в Україні злетять ціни на цибулю

Автор: Марченко Любов

Вартість овочів взимку традиційно зростає. Адже взимку йде на продаж товар не з поля, а той, що був припасений з осені. А він потребує додаткових витрат на зберігання та перевезення. Отже, ціни на овочі неминуче зростатимуть після Нового року. Однак ціни на цибулю можуть зрости ще раніше – перед новорічними святами.

Перед святами в Україні злетять ціни на цибулю - today.ua

У цьому, зокрема, переконана експертка з Інституту аграрної економіки Інна Сало.

Адже цибуля – незмінний інгредієнт багатьох страв для святкового застілля. Отже, якщо зазвичай її споживання стабільне, то перед новорічними святами попит на цибулю різко зростає, а  відтак може зрости і її ціна. І навряд чи вона повернеться до попереднього показника й після Нового року. Отже, Інна Сало вважає, що вже в січні нового року за кіло цибулі братимуть в середньому 18 гривень, а не 12,75, як це було в середині листопада.

Аналогічної думки дотримується і аналітик УКАБ Максим Гопка. Він зауважив, що зимовий запас вітчизняних овочів та фруктів вже вичерпаний на 60%. А попереду ще цілий місяць до нового року, на який припадає найбільше новорічних свят, і, звісно, найбільше застіль.

Популярні зараз

Українців позбавлятимуть права власності на житло за спрощеною процедурою: кого торкнеться

Пенсійний фонд зробив заяву про виплати пільг, призначених українцям з січня

В Україні виник гострий дефіцит на фахівців: хто без проблем може знайти роботу

Більше військових в лікарнях та додаткова мобілізація: Зеленський та Арахамія повідомили про зміни в Україні без допомоги США

Отже в грудні на овочі та на цибулю, зокрема, буде підвищений попит. Тому ціни на цибулю та решту овочів, які зазвичай використовують у салатах, очевидно, зростуть. Звісно, на вартість продуктів впливатимуть не лише їхні запаси і попит населення, але й умови їхнього зберігання, логістика, вартість енергоносіїв та пального.

Перед святами в Україні злетять ціни на цибулю

Та основне зростання цін на цибулю та інші овочі почнеться вже після Нового року, приблизно в лютому, переконаний Гопка. Саме з другого зимового місяця Україна починає щороку активно імпортувати овочі. Причому за кордоном вони, з різних причин, можуть бути дорожчі, ніж в Україні. Отже цілком природно, що в Україні їх продаватимуть ще дорожче, ніж у країні виробництва. Адже вартість логістики і митні витрати зроблять свій внесок у ціну.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Отже цілком ймовірно, що до весни 2024 року ціни на цибулю знову суттєво зростуть, як це було і цьогоріч. Однак аналітики вважають, що вартість цибулі все одно не досягне тих значень, які були навесні 2023 року. Вона залишатиметься дешевшою.

Нагадаємо, фахівці порадили 5 овочів, які можна виростити взимку на підвіконні. Звісно, великого врожаю з підвіконня зібрати не вдасться, та все ж поласувати власними свіжими овочами "без хімії" цілком буде можливо.