Під час призначення субсидії українцям враховується добробут родини. Зокрема, якщо один із членів сім'ї отримав дохід від продажу майна понад 100 тисяч гривень, то допомоги від держави такій сім'ї не призначається. Та, як з'ясувалося, субсидія на опалювальний сезон може бути одержана і в цьому випадку.
У Мінсоцполітики зауважили важливий нюанс, який може відіграти вирішальну роль.
Так, при призначенні субсидії на опалювальний сезон беруться до уваги доходи сім'ї за 1 та 2 квартал поточного року, тобто доходи з січня по червень. А якщо сім'я продала майно чи будь-який інший товар на суму понад 100 тисяч гривень після червня, то такий дохід у призначенні "зимової" субсидії не враховується. Тобто її буде призначено.
Однак у Мінсоцполітики звертають увагу субсидіантів, що вони зобов'язані повідомити Пенсійний фонд про отримання доходу, який перевищує 25 прожиткових мінімумів для працездатних осіб. На сьогодні ця сума становить 67 100 гривень. На те, щоб повідомити про такий одноразовий доход, субсидіантам надається 30 днів після його отримання.
Тому якщо, наприклад, дохід було отримано у серпні або вересні, його ще можуть врахувати до призначення субсидії. А от якщо його буде отримано наприкінці осені чи взимку, то допомогу від держави не скасують до закінчення опалювального сезону.
При цьому деякі види доходів взагалі не враховуються при призначенні субсидії. Зокрема, не враховуються такі доходи сім'ї:
- цільова благодійна допомога, що надається на здобуття освіти, здобуття медичних послуг, подолання наслідків стихійного лиха, аварій, епідемій та епізоотій загальнодержавного чи місцевого характеру, екологічних, техногенних та інших катастроф у місцевостях, оголошених зонами надзвичайної екологічної ситуації;
- виплати на медичну та соціальну допомогу, спадщину у вигляді нерухомого майна, грант або стипендія на навчання.
Нагадаємо, в Україні змінюється механізм призначення субсидій. Тепер їх призначатимуть за декларативним принципом.