Найсприятливішою європейською країною для працевлаштування жінок визнали Норвегію. За шкалою сприятливості для роботи жінок з максимальним балом 10 Норвегія отримала найвищий бал - 7,1.
При цьому інші країни Північної Європи - Ісландія, Фінляндія та Нідерланди також посіли високі місця у цьому рейтингу.
Сприятливість клімату для роботи жінок оцінювали за такими критеріями:
- кількість працевлаштованих жінок віком 16-65 років;
- якість відпустки у зв'язку з вагітністю та пологами;
- кількість жінок, які обіймають посади у владі;
- інші чинники, що сприяють рівності жінок на роботі.
Як з'ясувалось, у Норвегії, порівняно з іншими країнами, великий відсоток керівних посад віддано жінкам. Причому багато хто з них обіймає ці посади вже понад 5 років. Тут ідеться не про керівників середньої ланки, а саме про керівні посади великого масштабу. Зокрема, про жінок, які обіймають посади генеральних директорів, керівників, президентів і членів правління великих компаній.
Так, згідно зі статистикою за 2023 рік, 56% керівних посад у Норвегії належали чоловікам. Але при цьому жінкам також дісталося 43% керівних крісел.
Водночас, саме жінки в Норвегії становлять більшу частину трудових ресурсів цієї країни у віці до 65 років. Їхня питома вага серед зайнятого населення склала 58,7%.
Працюючі жінки в Норвегії можуть собі дозволити піти у відпустку у зв'язку з вагітністю та пологами. У зв'язку з народженням дитини вони можуть перерватися на тривалу відпустку. При цьому під час цієї відпустки їм виплачують солідний відсоток від їхніх доходів. Так, деяким батькам дають по 19 тижнів відпустки з виплатою 80% від їхньої зарплати.
Нагадаємо, поляки змінили своє ставлення до працівників з України.